Női kézilabda Eb-selejtező - Könnyed győzelem Finnországban

InfoRádió / MTI
2015. október 11. 15:28
A magyar női kézilabda-válogatott könnyedén nyert a finn csapat otthonában az Európa-bajnoki selejtezősorozat 2. fordulójában vasárnap.

Női Európa-bajnoki selejtező, 5. csoport, 2. forduló:
Finnország-Magyarország 25-38 (13-16)

A jó magyar kezdés (9. perc: 7-2) után a lelkes finnek nem szakadtak le, és jól használták ki a vendégek könnyelmű megoldásait, kényelemes védekezését, és most egy félidő alatt több gólt dobtak, mint a lengyeleknek egész mérkőzésen. Különösen Pamela Degerman volt elemében, hatszor talált be a szünetig. A félidőt Kovacsics Anikó kapufára ejtett büntetője zárta.

A második félidőt komolyabban vette Németh András szövetségi kapitány együttese, és az 49. percben 30-20 lett az állás. A meccs legeredményesebbje Szucsánszki Zita volt kilenc találattal.

Az erőviszonyok alapján ebből a kvartettből a decemberi, dániai olimpiai kvalifikációs vb-re készülő magyar, valamint a lengyel válogatott kimagaslik, és mivel az első két helyezett biztosan kijut a jövő évi Eb-re, így magabiztosan lehet várni a márciusi folytatást.

Szombaton játszották:
Szlovákia-Lengyelország 21-23 (11-14)
Az állás: 1. Magyarország 4 pont (70-44), 2. Lengyelország 4 (52-33), 3. Szlovákia 0 (40-55), 4. Finnország 0 (37-67)

Lengyelország-Szlovákia
A csoport első két helyezettje, valamint a hét selejtezőcsoport legjobb harmadik helyezettje vehet részt a 2016. december 4-18. között sorra kerülő svédországi Európa-bajnokságon.