369.81
65898.87
2024. április 23. kedd Béla

Férfi kézilabda BL - Könnyed veszprémi siker, jöhet a csoportrangadó

A csoportját vezető MVM Veszprém 33-25-re legyőzte a sereghajtó, pont nélkül álló vendég török Besiktast a férfi kézilabda Bajnokok Ligája 4. fordulójában.

Férfi BL, 4. forduló:

A csoport:
MVM Veszprém - Besiktas (török) 33-25 (17-12)

A meccs előtt rendezték meg a városban a 2009-ben meggyilkolt Marian Cozma emlékére szervezett jótékonysági futást. A szervezők a befolyt összeget a Bébi Koraszülött Mentő Alapítvány javára utalják át. A hazai játékosok a meccsen a mellrák elleni kampányhoz csatlakozva rózsaszínű zokniban léptek pályára.

A sérült Nagy László és Christian Zeitz nélkül felálló hazaiaknak elvileg nem okozhatott gondot a nemzetközi színtéren kevésbé jegyzett Besiktas legyőzése. Az első tíz percben remekül tartotta magát a török együttes, ám 4-4 után összeállt a hazai védelem, és indulásgólokkal sikerült meglépni 9-5-re. Ezt követően egy kisebb hullámvölgyet leszámítva a magyar bajnok akarata érvényesült.

A folytatásban már 20-14-re megugrott a Veszprém, és amikor a Besiktas - kihasználva a rivális könnyelműségeit - magához tért, időt kért Xavi Sabaté. A sérülések miatt több játékos számára szokatlan poszton is feltűnt, ám például a szélső Gulyás Péter átlövőből is többször eredményes volt. Emberelőnyben visszaállt a korábbi különbség (29-23), és a hajrában már nem változott a helyzet. Az utolsó másodpercekben Varjú Martin első BL-góljával állította be a végeredményt.

A Veszprém jövő szombaton a csoportelsőséget nagy mértékben befolyásoló rangadón fogadja a német THW Kielt.

Szombaton játszották:
Wisla Plock (lengyel) - THW Kiel (német) 23-37 (8-18)