393.85
365.09
0

Férfi kézilabda BL - Nem sikerült a bravúr, Szegeden nyert a Barcelona

A címvédő spanyol Barcelona magas színvonalú mérkőzésen 30-28-ra nyert a MOL-Pick Szeged otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája harmadik fordulójában.

Eredmény:
Férfi kézilabda BL, B csoport, 3. forduló:
MOL-Pick Szeged - Barcelona (spanyol) 28-30 (12-13)

Mindkét csapat egy-egy győzelemmel és vereséggel érkezett a mostani mérkőzésre. A csarnokban egy gombostűt sem lehetett leejteni, olyan sokan zsúfolódtak össze. A kint rekedtek szerettek volna még jegyhez jutni, de próbálkozásuk reménytelennek tűnt.

Ugyan az első két gól a katalánoké volt, ezután viszont remek, 7-2-es rohamot produkált a Szeged. Időt kért az emberhátrányban lévő Barcelona, majd a Kieltől érkezett Filip Jicha révén szoros lett az állás. Az egyenlítés azonban ekkor még elmaradt, mert Kiril Lazarov büntetőjét kivédte Jose Manuel Sierra, aki 1996 és 2000 között a Barcelonával négyszer nyert BL-t.
Ettől nem tört össze a vendégegyüttes, sorozatban háromszor betalált, 9-10-nél már a hazaiak spanyol mestere, Juan Carlos Pastor kért időt. Ettől feljavult a védelem - Sierra megint remekelt -, elől pedig nem maradtak el a gólok. 11-10-re már a Szeged vezetett, de Zubai kiállítását jól használta ki az ellenfél.

A második félidő is két Barcelona-találattal indult, majd amikor magához tért a Szeged, egyenlített (15-15). A vendégek erejét jelezte, hogy újabb emberhátrányuk során többször is betaláltak. Sierrát Piotr Wyszomirski váltotta a kapuban, míg a társak erejéből arra futotta, hogy ne szakadjanak le végérvényesen. A címvédő rutinosan őrizte két-három gólos előnyét, ám az 54. percben Balogh Zsolt szerencsés találatával 24-25-re jött fel a házigazda. A hajrában két eladott labda miatt nehéz helyzetbe kerültek a szegediek. Bár még felcsillant a remény a pontszerzésre, a rivális az utolsó támadásnál "eltüntette a labdát", majd betalált, így elvitte a két pontot.

A Szeged jövő hét vasárnap a sereghajtó, eddig pont nélküli dán Kolding otthonában lép pályára.

A csoport többi mérkőzésén:
Kristianstad (svéd)-Vardar Szkopje (macedón) 25-30 (13-15)
Montpellier (francia)-Kolding (dán) 30-25 (14-14)
szerdán játszották:
Rhein-Neckar Löwen (német) - Kielce (lengyel) 32-32 (19-15)

Az állás: 1. Vardar 6 pont, 2. RN Löwen 5, 3. Barcelona 4, 4. Kielce 3, 5. Kristianstad 2 (90-90), 6. Szeged 2 (82-87), 7. Montpellier 2 (78-85), 8. Kolding 0

A csoport, 3. forduló:
szombaton játszották:
HC Zagreb (horvát)-MVM Veszprém 20-21 (10-9)
Celje (szlovén)-Wisla Plock (lengyel) 25-28 (10-17)
Besiktas (török)-PSG (francia) 30-40 (17-21)
THW Kiel (német) - Flensburg-Handewitt (német) 27-23 (14-13)

Az állás: 1. Veszprém 5 pont, 2. PSG 4 (101-93), 3. Kiel 4 (81-73), 4. Zagreb 4 (70-63), 5. Plock 3, 6. Celje 2 (75-73), 7. Flensburg 2 (86-87), 8. Besiktas 0

Az A és B csoportból az első helyezettek a negyeddöntőbe, a 2-6. helyezettek pedig a nyolcaddöntőbe kerülnek.

Fábián László: nem elérhetetlen cél a kétszáz fős magyar csapat a párizsi olimpián

A jelenlegi világranglista-helyezések alapján több mint húsz sportágban lehetnek érdekeltek a magyarok a nyári ötkarikás játékokon – mondta az InfoRádióban a Magyar Olimpiai Bizottság főtitkára. Fábián László beszélt a hazai rendezésű kvalifikációs versenyek, köztük az április 25-én kezdődő szegedi evezős Európa-bajnokság jelentőségéről is.