Harminc másodpercen múlt a győzelmünk Belfastban

Infostart
2015. szeptember 7. 20:46
A magyar válogatott a 74. percben vezetést szerzett Guzmics góljával az északírek elleni Eb-selejtezőn, emberelőnybe került, de a 93. percben gólt kapott. A másik két mérkőzésen: Finnország-Feröer-szigetek 1-0, Románia-Görögország 0-0

Bernd Storck szövetségi kapitány - akárcsak három napja a románok ellen - hétfőn Észak-Írországban is két csatárral küldi pályára a magyar labdarúgó-válogatottat, amelynek kezdő tizenegyében helyet kapott Kalmár Zsolt is az Európa-bajnoki selejtezőmérkőzésen.

A támadók közül Szalai Ádám mellett ezúttal nem a lengyel bajnokságban remekelő Nikolics Nemanja, hanem a tengerentúli profi ligában szintén jó formát mutató Németh Krisztián kap lehetőséget.

A várakozásoknak megfelelően visszatért az eltiltását letöltő Gera Zoltán, s a középpályán bizonyíthat Kalmár Zsolt, aki Storck irányítása alatt már játszott a nyári U20-as világbajnokságon.

A meccsen a török Cüneyt Cakir lesz a játékvezető. A magyar válogatott kezdőcsapata: Király Gábor - Fiola Attila, Guzmics Richárd, Kádár Tamás, Leandro de Almeida - Gera Zoltán, Elek Ákos, Kalmár Zsolt, Dzsudzsák Balázs - Németh Krisztián, Szalai Ádám.
Mezőnyjátékkal, de enyhe hazai fölénnyel telt a találkozó első tíz perce.
Leandro okos ívelése éppen csak megcsúszott Németh Krisztián előtt.
A másik oldalon Guzmics kiválóan szerepelt Stuart Dallas elől.
Eseményszegény a játék. A csoport másik két mérkőzésén sincsen még gól.
Kényszercsere: Elek Ákos megsérült, az újonc Nagy Ádám állt a helyére.
(A finnek megszerezték a vezetést a feröeriek ellen, a péneken Athénben győztes gólt szerzett Joel Pohjanpalo révén.)
Németh elől Michael McGovern bátor kivetődéssel védett, igaz, már lest jelzett a bíró.
Gól nélkül zárult az első félidő.
Nincs csere az északíreknél, nincsen újabb csere a magyar csapatban.
Helyzetszegény, de változatos játékkal folytatódott a mérkőzés. Kalmár kiment balra, s aktívabbá vált.
Corry Evans helyett Niall McGinn folytatja.
Gera lövése alig kerülte el a kaput.
Szalai Ádámot Priskin Tamás váltotta. Budapesten ő szerezte a gólt az északírek ellen.
Kalmár jó lövése után jöhetett az első magyar szöglet.
A 74. percben Dzsudzsák Balázs szabadrúgása után hibázott az északír kapus, Guzmics Richard pedig két méteről a kapuba lőtt. Észak-Írország-Magyarország 0-1
Baird piros lapot kapott a második szabálytalanságért.
Az utolsó percekre Németh Krisztián helyére Vanczák Vilmos került pályára.
A 93. percben Király kiütötte a labdát, de Lafferty közelről a kapuba kotorta a labdát. Észak-Írország-Magyarország 1-1
Két fordulóval a zárás előtt az északíreknek 17, a románoknak 16, a magyaroknak 13, a finneknek 10, a feröerieknek 6, a görögöknek 3 pontja van.
A hátralévő mérkőzések. Október 8.: Magyarország-Feröer-szigetek, Észak-Írország-Görögország, Románia-Finnország. Október 11.: Feröer-szigetek-Románia, Finnország-Észak-Írország, Görögország-Magyarország