Döntetlennel kezdett a magyar válogatott az Eb-n

2014. december 7. 20:29
Döntetlennel kezdett a magyar női kézilabda-válogatott az Európa-bajnokságon. A 29-29 jó eredmény, de az utolsó két percre kétgólos vezetéssel mentünk bele.

Az oroszok ellen kezdi meg szereplését a magyar női kézilabda-válogatott a horvátokkal közösen rendezett kontinensbajnokságon, Győrben.

Kovacsics Anikó szerezte a torna első magyar gólját, de utána háromszor is az oroszok következtek. Egyelőre 1-3, oda.
Kuznyecova már a második gólját lőtte, 1-4.
Jekatyerina Ilina kihagyott egy hetest, maradt a különbség.
Németh András időt kért, elégedetlen az eddigi támadójátékkal.
Kicsit kiegyenlítettebbé vált a játék, amely azt is jelentette, hogy Kovacsics és Tomori is gólt lőtt. A másik oldalon a győri Anna Szeny is a kapuba talált. 3-6
A félidő közepén egy ide (Tomori), egy oda - 4-7
Sajnos, újabb két orosz gól, nem erre számítottunk. Szerencsére Bulath Anita is lőtt egy gólt, de még így is 5-9. Azért sok van még hátra.
Hetesből lőtték az oroszok a tizediket.
Emberhátrányban hetest harcolt ki a magyar együttes, Triscsuk Krisztina lőtte a korábbi honfitársnőjének, 6-10.
Hátrányból Szamoránsky Piroska faragott a hátrányból, 7-10. Utána Trefilov kért időt.
Átlövésből Bobrovnyikova lőtt gólt, szerencsére Bódi Bernadett is lőtt egyet. 8-11. Aztán 12-8 az oroszoknak. Nagyon erős testfelépítésűek, nehezen állítjuk meg őket.  Dmitrijeva góljával már öttel vezetnek.
Kiss Éva váltotta a húsz százalék alatt védő Herr Orsolyát. Klivinyi góljával szépített a magyar csapat. 9-13. Bulath betört, 10-13. Még emberelőnyt is kaptunk.
Kiss védése után Tomori kettőre felhozta a magyar csapatot. De az oroszok Dmitrijeva révén megint gólt lőttek. Mészáros rea is meglőtte első gólját. Nem szállt még el a remény. 12-14. Erdősi góljával csak egy a hátrány.
Anna Szeny bevitte az emberét a hátán, s nagy gólt lőtt. De Szucsánszkié még szebb volt. Most sok a gól, de közel vagyunk az oroszokhoz, 14-15.
Fél perc van a félidőből, egyenlíthetünk. Triscsuk ellőtte, nem öröm, de nem is tragédia. Mínusz öt is volt, most mínusz egy.
Két új lány a pályán a második félidőre: Mayer és Planéta. Triscsuk hetest lőhet: gól, egyenlő! 15-15.
Bódi Bernadett még előnyből, a szélről gólt lőtt. Az első perc óta először vezet a magyar csapat, 16-15.
Újabb előnyből, újabb Kovacsics-gól, 17-15.
Dmitrijeva hetest harcolt ki, túl szigorú az ítélet. Davigyenko szépít, ez volt az első orosz gól a félidőben. 17-16.
Orosz gól, 17-17.
Uszkova góljával visszavették az oroszok a vezetést, 17-18
Tomori kiharcolt egy hetest, Triscsuk jött ismét, ezt is belőtte, 18-18.
Bovrovnyikova keresztbe lőtt, kapushiba - gól. 18-19.
Válaszként Planéta kiharcolt egy újabb hetest, Triscsuk görbiczi magabiztossággal lövi a büntetőket. 19-19.
Erdősi bravúros góljával újra vezetünk, 20-19.
Dmitrijeva kiegyenlített.
Bódi szélról talált be, 21-20.
Bovrovnyikovát nem tudtuk megállítani. 21-21.
Davigyenko hetesből gólt szerzett, emberhátrányba is kerültünk. 21-22.
Ana Szeny góljával megint kettő nekik. 21-23
Triscsuk hetesből: 22-23.
Planéta Szimonetta belőtte az egyenlítő gólt. Anna Punko utána megint vezetést szerzett az oroszoknak. Bíró Blanka bravúrja után Kovacsicz Mónika egyenlített. 24-24.
Orosz gól, utána sajnos, megint emberhátrány.
Planéta emberhátrányból kiharcolt egy hetest. Triscsuk nem lőjeti, mert kiállított. Kovacsics Anikó belőtte, 25-25.
Tíz perc van hátra.
A mindösze 19 éves Dmitrijeva újabb gólt lőtt, 25-26. Makejeva is gólt lőtt, most nem állunk jól. 25-27.
Triscsuk megint nem hibázza el a hetest, 26-27.
Planéta a kapussal együtt belőtte a labdát. 27-27
Planéta ezúttal előkészít, Mayer lő, 28-27
Triscsuk megsérült egy betörésnél, nem is ő lövi a hetest. Kovacsics Anikó is belőtte. Nyolcból nyolc hetes gól. 29-27
Tomori kiállítása után emberhátrány. Bíró Blanka zseniális védése ellenére az oroszok két gólt is lőttek, egál.
Nyolc másodperc van hátra, Németh András időt kért.