A harmadik negyedben nyerte meg a meccset a pólóválogatott

2014. július 15. 20:19
Második mérkőzését is megnyerte a magyar férfi vízilabda-válogatott a hazai rendezésű Európa-bajnokságon. A spanyolok után a franciák ellen is tíz gól fölött dobva, s tíznél kevesebbet kapva győzött Benedek Tibor csapata. A franciák két negyeden át jól tartották magukat, de a harmadik negyedben érvényesült a nagyobb tudás.
20.20:

A magyar csoportban jól alakultak számunkra az eredmények. A szerbek ugyan továbbra is magabiztosak (12-7-re verték a németeket), de a horvát és a spanyol csapat megosztozott a pontokon (8-8).

20.23: A mai ellenfél a francia csapat, amely a mezőny leggyengébb tagja. A magyar csapat bemutatása zajlik, a közönség a szokott lelkes.
20.34: Az emberelőny kimaradt, de még nem rendeződtek vissza a franciák, amikor Varga Dénes megszerzi az első magyar gólt.
20.35: Gyorsan jött a második, Hárai Balázs első gólja volt ez az Eb-n.
20.37: Ötméteres dobhatnak a franciák, Bodegas belőtte.
20.42: Kicsit lazán játszik a csapat, Mehdi Marzouki közelről kiegyenlít, 2-2
20.45: Vérszemet kaptak a franciák. Marzouki nagyon szépen lőtt a felsőre, Nagy Viktoron kívül ezt kevesen védik.
20.46: Hosnyánszky elhamarkodottan ellőtte a labdát, védekeznünk kellett, hogy ne hátránnyal zárjuk a negyedet.
Az első negyed 2-2-vel zárult, épen úgy, mint a spanyolok ellen. Kicsit talán könnyedén vette a csapat a játékot, de vélhetően a folytatásban kijön majd a két csapat közötti tudáskülönbség.
20.49: A franciáké a labda, s az első támadás. Szabálytalankodtak középen, mi jöhetünk. Emberfór. Szép gól, Tóth Márton húzta a labdát a kapuba. 3-2. Kettőből két gólt lőttünk előnyben.
20.55: Még mindig tartják magukat a franciák, Camarasa centert gólt lő. Kiegyenlítettek a franciák, 3-3
20.56: A következő akcióból Hárai kiharcolt egy büntetőt, Madaras Norbert kihagyta.
20.57: Madaras óriási erővel a kapufára vágta a labdát.
20.58: Vámos kiállítása után a franciák támadhatnak emberelőnyben. Időkérés után kezdődik az akciójuk, Bodegas lövését Nagy Viktor kifejelte.
21.00: Hárai újabb büntetőt harcolt ki, most Varga Dániel lövi. A magyar csapat aktuális gólzsákja most is nagyon magabiztos.
21.03: Két egymást követő akcióban is kontrát fújtak a franciák ellen. A második után Benedek Tibor időt kért, hogy elmondja, mit szeretne látni a félidő utolsó magyar akciójában. Jól védekeztek a franciák.Még támadtak egyet, Nagy Viktor védésével zárult a nyolc perc.
Nem javult a játék, nem sikerült megtörni a franciákat. Vezet a magyar csapat, de csak szűken.
21.11: Jól kezdődött a harmadik negyed, Vámos Márton óriási erővel lőtt a kapuba, 5-3.
21.14: Peisson emberelőnyből szépített, 5-4.
21.15: Jéghideg befejezés egy meleg estén. Emberelőnyből Hosnyánszky középről, centerposztról bevágta.
21.17: Először vezetünk három góllal. Emberfórból Varga Dániel lőtte.
21.19: Nagy Viktor védett, majd a másik oldalon Hárai Balázs csavart. A felső lécre.
21.20: Varga Dániel tökéletes passzából Madaras Norbert 8-4-re változtatta az állást. Ez a negyed úgy alakul, amelyre számítottunk.
21.24: Ez a magyar csapat negyede, Varga Dániel újabb gólja. Ma négy lövésből vágott be hármat. Ebben a negyedben eddig 5-1-re vezetünk. Ez volt a döntő játékrész. Az eredmény 9-4
Vége a negyednek, eldőlt a meccs. Ebben a nyolc percben támadásban és védekezésben is nagyot javult a csapat.
21.29: Góllal kezdődött a negyedik negyed, Erdélyi Balázs is "feliratkozott".
21.30: Madaras újabb gólja. Most minden bemegy, szerencsére.
21.31: Bodegas jó játékos, szép lövéssel - újabb góllal - igazolta.
21.32: Bodegas lőtt még egyet, miután kihagyott a magyar csapat egy előnyt. 11-6
21.34: Újabb emberelőny, ezekben a percekben majdnem minden akcióban az van. Decker Ádám első gólja is megszületett. Hatgólos a vezetés.
21.38: 3.07-tel a vége előtt Simon góljával szépítettek ismét a franciák. 12-7
21.44: Egy magyar csavarral véget ért a mérkőzés. A harmadik negyedben dőlt el a meccs, a vége ötgólos siker, 12-7.
Eredmény, férfiak, 2. forduló:
B csoport:
Magyarország-Franciaország 12-7 (2-2, 2-1, 5-1, 3-3)

A magyar góldobók: Varga Dániel 3, Madaras 2, Varga Dénes, Hárai, Tóth, Vámos, Hosnyánszky, Erdélyi, Decker Á. 1-1