Premier League - Chelsea-siker az Anfield Roadon

InfoRádió / MTI
2014. április 27. 19:57
A második Chelsea kétgólos győzelmet aratott a listavezető Liverpool otthonában az angol labdarúgó-bajnokság 36. fordulójának vasárnapi rangadóján, így egyrészt megszakította a rivális 11 meccses győzelmi sorozatát, másrészt két pontra megközelítette az éllovast.

A találkozót tulajdonképpen Steven Gerrard hibája döntötte el: a házigazdák csapatkapitánya az első játékrész hosszabbításában elcsúszott, így Demba Ba elé került a labda, aki egyedül vezethette azt a kapura és nem hibázott. A második félidőt hiába támadták végig a Vörösök, a hajrában a vendégek egy kontrából ismét betaláltak.
A Kékek sikere nagyon jól jött a harmadik Manchester Citynek is, amelynek még négy meccse van hátra, s hat pont a lemaradása a már csupán két mérkőzést játszó Liverpollal szemben.

Premier League, 36. forduló:
Liverpool-Chelsea 0-2 (0-1)

korábban:
Sunderland-Cardiff City 4-0 (2-0)
szombaton játszották:
Manchester United-Norwich City 4-0 (1-0)
Fulham-Hull City 2-2 (0-0)
Stoke City-Tottenham Hotspur 0-1 (0-1)
Swansea City-Aston Villa 4-1 (2-1)
West Bromwich Albion-West Ham United 1-0 (1-0)
Southampton-Everton 2-0 (2-0)

Az élcsoport:
1. FC Liverpool 36 96-46 80 pont
2. Chelsea 36 69-26 78
3. Manchester City 34 91-35 74