Dopping-botrány: újszerű hozzáállás az egyik sportoló részéről

Infostart
2013. július 15. 17:23
A Magyar Antidopping Csoport vezetője szerint az első hírek arról szólnak, hogy különböző táplálék-kiegészítőkből származó stimulánsokkal bukhattak le az amerikai és jamaicai atléta-sztárok. Tiszeker Ágnes beszélt arról is, hogy ha egy versenyző vállalja a felelősséget, akkor enyhébb büntetésre számíthat.

A részletek még nem ismertek, ezek folyamatban lévő ügyek - mondta az InfoRádió kérdésére Tiszeker Ágnes, a Magyar Antidopping Csoport vezetője. A szerekről sincsenek információk - tette hozzá.

Mint mondta: többféle stimuláns neve merült föl, ezek nagy része sajnos különböző táplálékkiegészítőkkel (például zsírégetőkkel) jutnak a sportolók szervezetébe.

Tiszeker Ágnes felhívta a figyelmet Tyson Gay nyilatkozatára. A sportoló ugyanis azt mondta: tudomásul veszem, hogy hibáztam, tudom, hogy csakis én vagyok a felelős azért, ami a szervezetembe bekerül és vállalom a felelősséget. Ez újszerű hozzáállás, bár a profi sportolóktól ezt várjuk el - emelte ki Tiszeker Ágnes.

Hanganyag: Szabó Gergõ

KAPCSOLÓDÓ HANG:
Hanganyag
A böngészője nem támogatja a HTML5 lejátszást