Universiade - Négy között a női vízilabda-válogatott

InfoRádió / MTI
2013. július 12. 18:14
A magyar női vízilabda-válogatott bejutott az elődöntőbe a kazanyi Universiadén, ahol a pénteki negyeddöntős összecsapáson 11 góllal múlta felül Japán legjobbjait.

A Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség (MEFS) beszámolója szerint az oroszországi eseményen a női együttes a papírformát érvényesítve könnyed játékkal diadalmaskodott úgy, hogy már az elején elhúzott 4-0-ra. A félidőben 11-2-es magyar vezetést mutatott az eredményjelző, a harmadik játékrészben lett meg a "közte tíz" (13-3), a hajrában pedig a duplázó Dalmády Szandra állította be a 16-5-ös végeredményt. A magyar csapat legeredményesebbje az öt találatig jutó Somhegyi Noémi volt.

Eredmény, női vízilabda, negyeddöntő:
Magyarország-Japán 16-5 (4-1, 7-1, 3-1, 2-2)

Kelemen Attila együttese a döntőbe jutásért Kanada válogatottjával játszik vasárnap, budapesti idő szerint 18.00 órától.