367.88
66111.19
2024. április 24. szerda György

Továbbjutott a Győr!

A Győr női kézilabdacsapata szinte végig kiesőként futott az eredmény után a Bajnokok Ligája elődöntő-visszavágóján a román Valcea csapata ellen. A mérkőzés legvégére azonban egyetlen gólra harcolta le hátrányát, így továbbjutott, hiszen az első mérkőzésen 2 góllal nyert.

A sorozatban eddig százszázalékos Győr elképesztő izgalmak után ugyan 25-24-es vereséget szenvedett csütörtökön a román Oltchim Valceától a női kézilabda Bajnokok Ligája elődöntőjének veszprémi visszavágóján, de összesítésben egy góllal megnyerte a párharcot és bejutott a fináléba.

Tíz perccel a vége előtt még a vendégek vezettek 23-17-re. A múlt heti első meccset, Bukarestben az ETO nyerte 24-22-re.

A májusi fináléban a Győr a szlovén Krim Ljubljana és a norvég Larvik párharcának győztesével találkozik.

A magyar együttes története során nyolcadik alkalommal lett döntős európai kupában, ám az eddigi hét fináléja (BL: 2009, 2012, EHF Kupa: 1999, 2002, 2004, 2005, KEK: 2006) közül egyet sem tudott megnyerni.

A Győr edzője először sírt a mérkőzés után, majd aztán nevetve is örült. A játékosok a levegőbe dobálták mesterüket az ünneplés során.

A mérkőzés néhány pillanata:

A mérkőzés első gólját a román együttes szerezte, lerohanásból. Az első percekben több ilyen gólt is kapott a Győr.

A magyar együttes próbál felzárkózni, de egyelőre a Valcea stabilan vezet 2-3 góllal. Mindez, sajnos, csupán az első félidőre volt igaz, hiszen a második félidő elején a román együttes rákapcsolt, és immár 4-5 góllal vezet.

A Valcea kapusa kitűnő formában van, sok győri lövést véd, a Győrnél viszont sok átadás pontatlan, sok a labdavesztés, amit a román ellenfél rendre kihasznál.

A mérkőzés vége előtt leáll a román gólgyártás, a Győr elkezd felzárkózni.

A Valcea a sokadik helyzetet hagyja ki, már csak 2 gól a különbség, vagyis összesítésben döntetlen.

A Győr néhány pillanatig csak 1 gólos hátrányban volt, majd újra. A legvégén, ez pedig a továbbjutást jelenti!

A következő oldalon az MTI összefoglalója olvasható.Drámai küzdelem után ismét döntőben a Győr

A sorozatban eddig százszázalékos Győri Audi ETO KC elképesztő izgalmak után ugyan 25-24-es vereséget szenvedett csütörtökön a román Oltchim Valceától a női kézilabda Bajnokok Ligája elődöntőjének veszprémi visszavágóján, összesítésben egy góllal megnyerte a párharcot és - akárcsak tavaly és 2009-ben - bejutott a fináléba.

Női BL, elődöntő, visszavágó:
Győri Audi ETO KC-Oltchim Valcea (román) 24-25 (10-14)

Veszprém, 5000 néző
gól: Löke 5, Lekic 4, Radicevic 4, Görbicz 3/3, Kovacsics 3/3, Amorim 2, Rédei-Soós 2, Szepesi 1, illetve Manea 5, Barbosa 5, Pineau 4, Managarova 3, Bulatovic 3/1, Meirosu 2/2, Jovanovic 1, Bradeanu 1, Nechita 1

A kezdés előtt az egyik győri szektorban egy 180 négyzetméteres mezt húztak ki a szurkolók, ezzel is üzenve, hogy lehet sportszerűen is drukkolni. Nem úgy, ahogy az egyik román sportújság hirdette a múlt szombati első meccs előtt, amikor fotósorozatán neves román sportolók Görbicz Anita mezét taposták, tépték.

Bátran kezdett az Oltchim, amely jó védekezésével és indításgólokkal gyorsan ledolgozta hátrányát. Még emberhátrányban is betaláltak. A 16. percben, 4-7-nél megunta a gyenge játékot Ambros Martin, és időt kért. A győri vezetőedző több poszton cserélt, ami jó húzásnak bizonyult, mert 4-8-at követően fokozatosan zárkózott közelebb a csapata. Ezt látva a rivális trénere is próbált változtatni (21. p: 7-9). A szezon végén távozó Lekic vállára vette a magyar bajnokot, amelynek sikerült 11-10-re feljönnie, ám a cseréit is bevető Valcea újított, és a szünetre megint négy találattal elhúzott.

A fordulást követően is a vendégek akarata érvényesült, a Győr még emberelőnyben sem tudott közelebb férkőzni riválisához, főként a kapuban remeklő Navarro miatt. A hazaiak szakvezetője a 43. percben, 15-19-nél kért ismét időt, de ez sem hozott komoly áttörést, így tizenegy perccel a vége előtt újfent magához rendelte tanítványait. Ekkor még a vendégek vezettek 23-17-re.

Ezután őrületes hajrát nyitott a Győr, és ebben partner volt szurkolóserege is. Az 55. percben 24-21-re zárkózott fel fogcsikorgatva a magyar bajnok, erre időt kért a Valcea trénere. Kisvártatva "meccsnull lett", azaz 22-24 volt az állás, s a csarnok "majdnem felrobbant". Az utolsó pillanatok elképesztő izgalmat hoztak, előbb Kovacsics sikeres büntetőjével a magyar csapat állt továbbjutásra, majd az ellentámadásból "bombázó" Bulatovic találatával a vendégek voltak kedvező helyzetben. A mérkőzés utolsó gólját azonban Löke szerezte, a norvég beállós három ember között egy fantasztikus mozdulattal talált a hálóba, az ellenakciónál pedig elvesztették a labdát a vendégek, amit a győriek a hátralévő másodpercekben "eldugtak" - írja az MTI.

A döntő első mérkőzését május 4-én vagy 5-én, a visszavágót május 11-én vagy 12-én rendezik. Az biztos, hogy a Győr a hazai mérkőzésén ugyancsak Veszprémben fogadja ellenfelét.

Szombaton játsszák:
Krim Ljubljana (szlovén)-Larvik (norvég) 20.30 (az első mérkőzésen: 24-22)

A Győr idei döntője lesz a 12. magyar érdekeltségű finálé a női kézilabda Bajnokok Ligájában, illetve elődjében, a Bajnokcsapatok Európa Kupájában.

Az eddigi mérleg két győzelem, 1982-ben a Vasas, 1999-ben a Dunaferr ért fel a csúcsra.

Az ETO-nak ez lesz a nyolcadik fináléja az európai porondon, az előző hetet (BL: 2009, 2012 - EHF Kupa: 1999, 2002, 2004, 2005, KEK: 2006) kivétel nélkül elveszítette.

Az eddigi magyar érdekeltségű BEK-, illetve BL-döntők:

BEK:
1965: HG Köbenhavn (dán)-Spartacus 21-16 (első mérkőzés: 14-6, visszavágó: 7-10)
1971: Szpartak Kijev (szovjet)-FTC 11-9
1978: TSC Berlin (NDK-beli)-Vasas 19-14
1979: Szpartak Kijev-Vasas 27-26 (13-17 és 14-9)
1982: VASAS-Radnicki Beograd (jugoszláv) 50-43 (29-19 és 21-24)
1993: Hypo (osztrák)-Vasas 40-25 (17-14 és 23-11)
1994: Hypo NÖ-Vasas 45-39 (20-18 és 25-21)
1999: DUNAFERR-Krim Ljubljana (szlovén) 51-49 (25-23 és 26-26)
2002: Kometal Szkopje (macedón)-FTC 51-49 (25-27 és 26-22)
2009: Viborg (dán)-Győr 50-49 (24-26 és 26-23)
2012: Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)-Győr 54-54 (27-29 és 27-25)

2024.04.24. szerda, 18:00
Isépy Tamás a Századvég makrogazdasági üzletág vezetője
Madár István a Portfolio vezető elemzője
Gigantikus bejelentést tett a NATO egyik legerősebb országa, aztán jött a pofon

A Sky News védelem- és biztonságpolitikai szerkesztője elemzésében arról ír, hogy az Egyesült Királyság tegnap tett, védelmi kiadások növeléséről szóló bejelentése egyáltalán nincs kőbe vésve a konzervatívok várható bukása miatt, ami bizonytalanságot szül a megkopott brit haderőben. Deborah Haynes azt is kiemeli, hogy a belengetett emelés, bár üdvözlendő, csupán a 2000-es évek végi szintre hozná fel a hadügyi keret GDP-hez mért arányát.