Ha Szerbia nem fizet, Janics Bulgáriában folytatja?

Infostart
2012. október 25. 06:06
Nem a szerb szövetség, és nem a Szerb Olimpiai Bizottság kereste Janics Natasát, hanem Natasa kívánt országot váltani - nyilatkozta Baráth Etele. A Magyar Kajak-kenu Szövetség elnöke az InfoRádió kérdésére elmondta: a magyar egyesületek között is van olyan megállapodás, hogy ha valaki egyesületet vált, akkor is nevelési díjat, kárpótlást kell fizetni érte. Ha valaki külföldre távozik, ezt akkor is meg kell fizetni.

Csak akkor versenyezhet szerb színekben a háromszoros olimpiai bajnok kajakozó, Douchev-Janics Natasa, ha 150 ezer euró érkezik a hónap végéig a magyar szövetség bankszámlájára.

Világbajnokságon és Európa-bajnokságon dobogós helyet elért versenyzőt 17 éves kora fölött nem adunk ki, ez egy elvi állásfoglalás - nyilatkozta az InfoRádió kérdésére Baráth Etele, a Magyar Kajak-kenu Szövetség (MKKSZ) elnöke. Tulajdonképpen ebbe illeszkedik bele Janics Natasa helyzete is. A magyar egyesületek között is van olyan megállapodás, hogy ha valaki egyesületet vált, akkor is nevelési díjat, kárpótlást kell fizetni érte. Ha valaki külföldre távozik, ezt akkor is meg kell fizetni - vélekedett Baráth Etele.

Baráth Etele arról is beszélt, hogy 150-180 emberrel konzultáltak Janics Natasa esetéről. Az elnök úgy látja, Janics férje kívánt távozni Magyarországról, ez egy családi szempont, ezt mi elfogadhatjuk - jelezte az elnök. Baráth Etele azt gondolja, Janics Magyarországon már nem fog versenyezni, és ha a magyar szövetség Szerbiának nem adja ki a versenyzői jogot, akkor Bulgáriában automatikusan megkapja. Valószínűleg ez a bolgár megoldás fog előtérbe kerülni - vélekedett az elnök.

Hangsúlyozta: nem a szerb szövetség, és nem a Szerb Olimpiai Bizottság kereste Janics Natasát, hanem Natasa kívánt országot váltani.

Az MKKSZ "felkészülési hozzájárulásnak" nevezi a kért összeget, és a szerdai elnökségi ülést követően azt is nyilvánosságra hozták, hogy a pénzt bárki befizetheti.

A 30 éves, háromszoros olimpiai bajnok kajakos szeptember 27-én jelezte az MKKSZ-nek, hogy Szerbiában akarja folytatni pályafutását, mert férje, Andrian Douchev állást kapott a Szerb Olimpiai Bizottságtól, és szeretnék egyben tartani a családot.

Ha az MKKSZ nem járul hozzá az országváltáshoz, a bácskapalánkai születésű Douchev-Janics két évig nem versenyezhet régi-új hazája színeiben.

Hanganyag: Farkas Dávid


KAPCSOLÓDÓ HANG:
Hanganyag
A böngészője nem támogatja a HTML5 lejátszást