Cristiano Ronaldo mesterhármasával nyert a Real Madrid

2012. október 3. 20:36
A Real Madrid fölényes győzelmet aratott az Ajax otthonában, a csoport másik mérkőzésén a Manchester City az utolsó pillanatokban mentett pontot a Dortmund ellen. Kikapott a két magyar csapata, Megyeri Balázs Olympiakosza, s a nem játszó Juhász Roland Anderlechtje. Utóbbi okozta a nap meglepetését: a Málaga 3-0-ra verte meg.

Az AC Milan kétgólos előnybe került Szentpéterváron, de a Zenit játékosai az első félidő végén, s a második elején szerzett gólokkal egyenlítettek. Az olaszok mégis nyertek, egy öngóllal. Így kezdődött a Bajnokok Ligája szerdai játéknapja. Este háromnegyed kilenctől további hét mérkőzést rendeztek.

A nap magyar szereplői közül Megyeri Balázs kezd az Olympiakosz csapatában az Arsenal pályáján. Juhász Roland, az Anderlecht védője a kispadra került a Málaga elleni találkozón. A brüsszeli mérkőzést Kassai Viktor vezeti, a két asszisztense Erős Gábor és Ring György, a negyedik játékvezető Kispál Róbert, a két gólvonali bíró pedig Fábián Mihály és Bognár Tamás.

20.48: Az első gól Kijevben született, Guszev lőtte. A Dinamók belháborújában a kijevi áll jobban. Dinamo Kijev-Dinamo Zagreb 1-0.

20.58: Meglepő kezdés Gelsenkirchenben: a Schalke kapujába került a labda. A gólt a marokkói Karim Ait-Fana lőtte. Schalke-Montpellier 0-1

21.07: Gelsenkirchenben kétszer annyi gól esett, mint a másik hat mérkőzésen összesen. Megszületett a németek egyenlítő gólja, Draxler lőtte. Schalke-Montpellier 1-1

21.12: Még nem szerzett gólt, de fölényben játszik a Real Madrid Hollandiában. Mourinho Sami Khedira helyére Michael Essient, Luka Modric helyére pedig Kakát állította a kezdő tizenegybe. A brazil a mezőny egyik legjobbja eddig.

21.18: Úgy látszik, csak két mérkőzésen vannak góllövő-formában a játékosok. Még úgy is, ahogy nem kellene. Pivaric öngóljával növelte előnyté a Dinamo Kijev. Dinamo Kijev-Dinamo Zagreb 2-0.

21.26: Cristiano Ronaldo góllal készül az El Clásicóra. A portugál találatával megszerezte a vezetést a Madrid Amszterdamban. Ajax-Real Madrid 0-1

21.27: Az utóbbi hetek leggólerősebb Arsenal-játékosa, az elefántcsontparti Gervinho bevette Megyeri Balázs kapuját. Ez az ötödik gólja az idényben, s a második a BL-ben. Arsenal-Olympiakosz 1-0

21.29: A Málaga is vezet Brüsszelben. A gólszerző Eliseu. Anderlecht-Málaga 0-1.

21.30: Kosztasz Mitroglu fejes góljával az Olympiakosz kiegyenlített az Emiratesben. Arsenal-Olympiakosz 1-1

21.30: Nem esett még gól Manchesterben. Az első félidőben a Dortmund játszott mezőnyfölényben, s futballozott látványosabban, de a nagyonn helyzetei a Citynek voltak. Igaz, nem sok.

21.48: Góllal kezdődött a második félidő Amszterdamban. Karim Benzema nem ok nélkül mondta a szerda reggeli Marcában, hogy a Bajnokok Ligája a kedvenc sorozata. Ismét gólt szerzett, ráadásul ollózva, nagyon látványos találatot. Ajax-Real Madrid 0-2

21. 56: Az Anderlecht hívei nagyon elégedettek voltak az első fordulóban, Milánóban szerzett ponttal, de úgy tűnik, az immár nem sokat ér. A brüsszeliek már kétgólos hátrányban vannak a Málaga ellen. A spanyolok második gólját Joaquín lőtte, büntetőből. Anderlecht-Málaga 0-2

21.56: Moisander góljával szépített az Ajax Amszterdamban. Ajax-Real Madrid 1-2

21.57: A Schalke fordított, immár vezet a Montpellier ellen. Bocaly kiállítása után Klaas-Jan Huntelaar értékesítette a tizenegyest. Schalke-Montpellier 2-1.

22.00: Beindultak a csapatok. Ismét vezet az Arsenal, Gervinho előkészítése után Lukas Podolski mattolta Megyeri Balázst. Az Arsenal két gólját ugyanaz a két játékos lőtte, akik az első fordulóban, Montpellier-ben is gólt szereztek. Arsenal-Olympiakosz 2-1.

22.02: A Borussia Dortmund gólra váltotta a fölényét az Etihad Stadiumban. A válogatott középpályás, Marco Reus nevéhez fűződik a gól. Manchester City-Borussia Dortmund 0-1

22.03: Eldőlt a mérkőzés Brüsszelben, a Málaga már 3-0-ra vezet. Ismét Eliseu a gólszerző. Anderlecht-Málaga 0-3

22.20: Cristiano Ronaldo mesterhármanál tart, a vasárnapi, a Depornak lőtt triplát is számolva négy nap alatt hat gólt szerzett. Amsztrdamban a 79. és a 80. percben is bevette Vermeer kapuját. Ajax-Real Madrid 1-4

22.25: A hajrában Portóban is született gól, nincs már gól nélküli találkozó. A portugálok 1-0-ra vezetnek Rodriguez találatával a PSG ellen. Porto-PSG 1-0

22.30: Izgalmas a hajrá Gelsenkirchenben: Camara, a tíz emberrel játszó Montpellier csatára kiegyenlített. Schalke-Montpellier 2-2

22.31: A Manchester City megmentett egy pontot. A néhány perccel korábban beállt Mario Balotelli hidegvérrel értékesítette a Szubotics kezezése miatt megítélt büntetőt. Man City-Dortmund 1-1

22.34: Aron Ramsey találatával, Arsenal-góllal zárul az este. Arsenal-Olympiakosz 3-1