393.82
364.71
0

Olimpia: Magyarország a világ élvonalában

Magyarország kiemelkedően jól, a kilencedik helyen végzett az olimpiai összesítésben. A végeredmény 8 arany, 4 ezüst és 5 bronz, legutóbb az 1992-es barcelonai olimpián szereztek ennél több érmet a magyar sportolók, akkor nyolcadikok lettünk az összes induló ország között.

Magyarország 8 arannyal, 4 ezüsttel és 5 bronzzal a kilencedik helyen végzett az olimpia éremtáblázatán. Legutóbb az 1992-es barcelonai olimpián szereztek ennél több érmet a magyar sportolók, akkor nyolcadikok lettünk.

Magyarország ugyanannyi aranyérmet szerzett, mint Olaszország, és eggyel többet Ausztráliánál, valamint Japánnál. A siker értékét az is növeli, hogy az első tíz ország között, rajtunk kívül, csak olyanok találhatóak, amelyeknek a lakossága jóval nagyobb Magyarországénál.

Az éremszerzési versenyt fölényesen nyerte az Egyesült Államok (46 arany, 29 ezüst, 29 bronz), Kína (38,27,22), Nagy-Britannia (29, 17, 19) és Oroszország előtt (24,25,33).

Tadzsikisztán - - 1

Fábián László: nem elérhetetlen cél a kétszáz fős magyar csapat a párizsi olimpián

A jelenlegi világranglista-helyezések alapján több mint húsz sportágban lehetnek érdekeltek a magyarok a nyári ötkarikás játékokon – mondta az InfoRádióban a Magyar Olimpiai Bizottság főtitkára. Fábián László beszélt a hazai rendezésű kvalifikációs versenyek, köztük az április 25-én kezdődő szegedi evezős Európa-bajnokság jelentőségéről is.