367.29
65939.26
2024. április 23. kedd Béla

A Fradi kikapott az Üllői úton a Pápától

A Videoton simán legyőzte a Kecskemétet, amely az előző fordulóban legyőzte a Győrt. Így a fehérváriak megelőzték a tabellán a rangadóra készülő Győrt. A Pápa - az újpesti legenda fia, ifjabb Bene Ferenc által irányított együttes - története során először győzte le a Ferencvárost. Az Újpest döntetlent játszott Zalaegerszegen, a Vasas életbe vágóan fontos három pontot szerzett a hullámvölgybe került Siófok ellen.

A Pápa kétgólos győzelmet aratott a Ferencváros vendégeként, így továbbra is három ponttal előzi meg a kiesést érő 15. helyen álló Vasast. A Ferencváros rendkívül gyenge teljesítményt nyújtott, szinte helyzetet sem tudott kialakítani, így a kiesés elkerüléséért küzdő Pápa megérdemelten vitte el a három bajnoki pontot az Albert Stadionból. Mindkét gólt Lovrencsics Gergő szerezte. A Pápa élvonalbeli bajnoki mérkőzésen most először győzte le a Fradit.

A Vasas egygólos győzelmet aratott a vendég Siófok, ezzel reális esélye maradt a bennmaradás kiharcolására. Nagyon alacsony színvonalú mérkőzésen az első félidőben szinte egyáltalán nem forogtak veszélyben a kapuk. A folytatásban kiállítás miatt emberhátrányba került a Siófok, s ettől kezdve fölényben futballozott a Vasas, amely végül egy szerencsés öngóllal kicsikarta a bennmaradás szempontjából létfontosságú győzelmet. A Vasas egyébként ezt megelőzően a legutóbbi hét mérkőzéséből egyet sem tudott megnyerni a Balaton-parti csapat ellen.

Az Újpest 1-1-es döntetlent játszott szombaton az élvonalból már korábban kiesett Zalaegerszeg otthonában. A két csapat 2008 októbere óta most először játszott bajnoki meccsen döntetlent. Negyedóra ismerkedés után enyhe mezőnyfölénybe került a ZTE, helyzetek nélkül. Az Újpest kontrákra rendezkedett be, de egy-két pontrúgáson kívül nem sok veszélyt jelentett a hazai kapura. A szünet után gyorsan vezetést szerzett a hazai csapat, egy ideig uralta a játékot. A vendégek büntetőből egyenlítettek, majd fölénybe kerültek, de Vlaszák védéseivel a ZTE tartani tudta a döntetlent. A lila-fehéreknek még izgalmas lehet a szezonzárás, noha hat ponttal vezetnek a 15. helyezett Vasas előtt. De a következő három fordulóban (sorrendben a Ferencváros, a KTE és a Videoton ellen) nehéz meccsek várnak rájuk.

A Haladás ötgólos győzelmet aratott a vendég Paks felett. A Haladás szinte átrohant ellenfelén, akkor került helyzetbe, amikor akart. A 3-0-ás félidei eredmény az enerváltan és szétesően játszó Paks számára volt hízelgő. A második félidőben sem változott a játék képe, a Haladás könnyedén, látványosan futballozott, sorra dolgozta ki helyzeteit, melyekből újabb kettőt értékesített. A csapat tizenkét mérkőzést vívott eddig egymással, ez mindössze a harmadik Haladás-siker volt. A Paks e találkozót megelőzően öt bajnoki meccsen veretlen maradt. A haladás kilábalt a hullámvölgyből, négy nyeretlen meccset követően a legutóbbi két találkozóját 7-0-s gólkülönbséggel megnyerte.

A címvédő Videoton Sándor György két góljával győzött Kecskeméten, ahol április végén a Ligakupát is megnyerte. A Videoton az első félidőben magabiztos játékkal megérdemelten jutott vezetéshez a Kecskemét ellen. A második félidőben a KTE átvette a játék irányítását, de csatárainak nem sikerült igazán gólveszélyes helyzetet kialakítaniuk. A hazaiak mezőnyfölénye ellenére egy begyakorolt kombináció végén Sándor megszerezte második gólját, ezzel bebiztosította a Videoton győzelmét. A fehérvári csapat az idény során először áll a második helyen a bajnokságban - igaz, a rangadóra készülő Győr egy találkozóval kevesebbet játszott. FERENCVÁROS-PÁPA 0-2 (0-2)
Albert Stadion, 3417 néző. Jv: Berger
FERENCVÁROS: Jova - Balog Z., Otten, Klein - Kulcsár D., Lisztes (Beliczky, 46.), Hakola (Rósa D., 46.), Sváb - Pölöskey, Oláh (Zsivoczky, 70.), Simic
PÁPA: Szűcs L. - Nagy S., Tóth G., Rodenbücher, Németh M. - Arsic, Horváth L. (Dóczi, 90.), Farkas A., Gyömbér - Lovrencsics (Szilágyi P., 82.), Seye (Présinger, 77.)
Gólok: 0-1 Lovrencsics (15.), 0-2 Lovrencsics (31.)
Kiállítva: Balog Z. (67.)

VASAS-SIÓFOK 1-0 (0-0)
Illovszky Stadion, 1000 néző. Jv.: Takács J.
VASAS: Ilizi - Kovács G., Gyepes, Takács Z., Görgényi (Huszárik, 60.) - Szabó B. (Varga G., 76.), Mehmedagic, Bárányos, Farkas B. (Csoór, 68.), Dajic - Bradley
SIÓFOK: Rybansky - Kiss Zs., Lengyel D., Nyári, Fejes - Haraszti, Nagy I. (Kecskés, 46.), Egerszegi, Huszák (Melczer, 46.) - Pál Sz., Simon A. (Mogyorósi, 65.)
Gól: 1-0 Lengyel D. (70., öngól)
Kiállítva: Kiss Zs. (61.)

ZTE FC-ÚJPEST FC 1-1 (0-0)
Zalaegerszeg, 2235 néző. Jv.: Andó-Szabó
ZTE: Vlaszák - Kocsárdi, Bogunovics, Szalai T., Hidvégi (Kocsis 88.) - Máté P., Szakály D., Ganugrava, Nicorec (Kovács G. 75.) - Brkic (Vittman 56.), Pavicsevics
ÚJPEST: Balajcza - Litauski, Lipták, Pollák - Eninful (Markovics, 30.), Proesmans, Vasziljevics, Nagy P., Barczi (Kovács D., 65.) - Balogh B., Zamostny (Remili, 53.)
Gólok: 1-0 Máté P. (46.), 1-1 Vasziljevics (73., 11-esből)

HALADÁS-PAKS 5-0 (3-0)
Szombathely, 4000 néző. Jv.: Becséri
HALADÁS: Göcze - Schimmer (Búrány, 50.), Guzmics, Korolovszky, Tóth P. (Ugrai, 69.) - Rajos, Iszlai - Nagy D., Nagy G., Halmosi - Radó (Kulcsár, 75.)
PAKS: Csernyánszki - Heffler, Éger, Sifter, Szatmári (Gévay, 30.) - Bartha, Fiola, Böde, Szabó J. (Báló, 30.) - Hrepka (Csehi, 65.), Vayer
Gólok: 1-0 Radó (4.), 2-0 Nagy G. (9.), 3-0 Iszlai (26., 11-esből), 4-0 Ugrai (82.), 5-0 Kulcsár (90.)
Kiállítva: Fiola (36.)

KECSKEMÉTI TE-VIDEOTON 0-2 (0-1)
Kecskemét, 2000 néző. Jv.: Szabó Zs.
KTE: Antal - Koszó, Balogh B., Varga, Forró (Mohl, 64.) - Litsingi, Patvaros, Savic, Cukic (Hegedűs, 38.) - Tököli, Bertus (Tölgyesi, 88.)
VIDEOTON: Bozsovics - Szolnoki, Vinicius, Caneira, Hector (Vaskó, 65.) - Tóth, Mitrovic - Gosztonyi (Gyurcsó, 65.), Sándor, Walter - Torghelle (Nikolics, 76.)
Gólok: 0-1 Sándor (10.), 0-2 Sándor (72.)

16. ZTE 27 1 9 17 23-59 12

Újabb őrizetbevétel Németországban: egy EP-képviselő asszisztense dolgozhatott Kínának

Kína javára végzett kémtevékenység gyanújával vettek őrizetbe egy embert a karlsruhei szövetségi főügyész utasítására. Az eset különbözik a korábbi háromtól, ezúttal ugyanis egy parlamenti párt európai parlamenti képviselőjének legközelebbi munkatársáról van szó. Kína berlini nagykövetsége visszautasította a vádakat.

A lengyel álláspont egyértelmű: Oroszországnak stratégiai vereséget kell szenvednie Ukrajnában - szakértők az Arénában

A lengyelországi önkormányzati választások után mindkét politikai oldal győztesnek vallhatja magát – derült ki az InfoRádió Aréna című műsorában, amelynek Mitrovits Miklós történész és Dobrowiecki Péter, az MCC Magyar-Német Intézet kutatási vezetője, két Lengyelország-szakértő volt a vendége. A beszélgetésben szó esett Donald Tusk Európa-politikájáról és Jaroslaw Kaczynski utódlásának kérdéséről is.
2024.04.24. szerda, 18:00
Isépy Tamás a Századvég makrogazdasági üzletág vezetője
Madár István a Portfolio vezető elemzője
Jelentési nagyüzem a tőzsdéken, a Teslára szegeződnek a szemek

Hangulatjavulással indult a hét a tőzsdéken, tegnap világszerte felpattantak a tőzsdék a korábbi hetekben tapasztalt esés után. A momentum a mai nap kitartott, Ázsiában nagyrészt emelkedtek a vezető részvényindex és Európában is határozott emelkedést lehet látni, valamint az USA-ban is folytatódott az erősödés. Közben felpörögtek az események mind makrogazdasági, mind gyorsjelentési fronton: itthon az MNB kamatdöntést tartott, és a nap folyamán sorban érkeztek a BMI adatok Európából és az Egyesült Államokból; közben a befektetők a vállalati gyorsjelentésekre figyelnek, a Spotify árfolyama például nagyot ugrott a vártnál jobb eredmények után, de a zárás után érkezik majd a Tesla is, amelyről még a jelentést megelőzően technikai elemzést készítettünk.