393.19
366.75
66831.15

Coulibalynak köszönhette győzelmét a Debreceni VSC

A Debrecen Coulibaly duplájával nyert Diósgyőrben. Az Újpest, bár gyorsan elveszítette két legjobb csatárát, győzött a Vasas ellen. A már kiesett ZTE megszerezte első győzelmét

A kiesés ellen harcoló Kaposvár hazai környezetben 1-0-ra legyőzte a Pécs együttesét. Sisa Tibor együttese ezzel nagy lépést tett a bennmaradás felé, ugyanis hat pontra növelte előnyét a jelen pillanatban kieső helyen álló Vasassal szemben. A dél-dunántúli rangadó első félideje közepes iramú játékot hozott, a kaposváriak többet birtokolták a labdát és több helyzetet is kialakítottak. A pécsiek csak Regedei kapufájával vétették észre magukat. A hazaiak a második félidő elején megszerezték a vezetést, a bekapott gól után egy ideig a Pécs játszott fölényben, aztán újra a somogyiak vették át az irányítást. A látottak alapján a Kaposvár megérdemelten győzött és újabb nagy lépést tett a bennmaradás kiharcolása felé.

Egy héttel azután, hogy kiesett az NB I-ből, megszerezte idénybeli első győzelmét a ZTE: a zalaegerszegi csapat Pápán nyert. Az első tíz percben három nagy helyzetet hagyott ki a hazai csapat, ezt a ZTE góllal büntette. A félidő második felében a vendégegyüttes futballozott fölényben, de komoly helyzetek a Pápa előtt adódtak. A második játékrészben a kihagyhatatlant is kihagyta a hazai alakulat, ennek eredményeként a ZTE megszerezte első győzelmét.

Haladás 2-0-ra győzött a Siófok vendégeként. A nagy melegben gyakorlatilag kapura veszélytelen félidőt produkáltak a csapatok, pedig a siófokiak legutóbbi kilenc bajnokijuk mindegyikén bevették ellenfelük kapuját. A nyitó játékrészben gyakorlatilag csak pontrúgások, illetve a sárga lapok okoztak némi izgalmat a nyári napsütésben. A második félidőben a mezőnyben aktívabb Haladás első kaput is eltaláló labdájával megszerezte a vezetést, Radó beadása után Halmosi révén. Az egyenlítés Simon lábában volt, amire egy újabb Radó-passz után Oross válaszolt, újabb góllal eldöntve a találkozót, melyen a szombathelyiek 13. idegenbeli találkozójukon második sikerüket szerezték meg.

A listavezető Debrecen Adamo Coulibaly duplájával nyert a Diósgyőr vendégeként. Kondás Elemér együttese továbbra is veretlen a pontvadászatban. A vendégek kezdtek jobban, de negyedóra elteltével kiegyenlített lett a játék. Mindkét csapat a támadásokra helyezte a hangsúlyt, de a kapuk alig-alig kerültek veszélybe. A szünet után átvette a kezdeményezést a DVTK, tíz percen keresztül a Debrecen szinte ki sem tudott jönni saját térfeléről. Gólt azonban mégis a vendégek értek el, akik büntetőből szerezték meg a vezetést. A listavezető Coulibaly bombagóljával aztán végleg eldöntötte a három pont sorsát.

Az Újpest hazai környezetben 2-0-ra legyőzte a Vasas együttesét. A lila-fehérek közel két év után nyertek ismét az angyalföldiek ellen, ezt megelőzően legutóbb 2010. május 23-án diadalmaskodtak 1-0-ra. Sikerével az Újpest nyolcpontos előnyre tett szert a továbbra is utolsó előtti, azaz kieső helyen álló, idegenben még mindig nyeretlen Vasassal szemben. Marc Lelievre-nek, az Újpest vezetőedzőjének már a 9. percre két cserét végre kellett hajtania, mivel Kabát és Simon is megsérült. A hazai alakulat nem is tudott sok helyzetet kialakítani az első félidőben, míg a Vasas csak pontrúgásokból veszélyeztetett.

A fordulást követően vezetéshez jutott az Újpest: Mehmedagics kézzel ért a labdába a 16-oson belül, Vasziljevics pedig magabiztosan értékesítette a megítélt büntetőt. Néhány perccel később a túloldalon szinte ugyanilyen jelenet játszódott le, lila-fehér részről Lipták kezezett, de Balajcza védte Dajics 11-esét. A válogatott védő nem sokkal később javította hibáját: egy gyönyörű esernyőcsel után passzolt higgadtan a kapuba. A folytatásban az Újpest magabiztosan őrizte előnyét.PÁPA-ZTE FC 0-1 (0-1)
Pápa, 1486 néző. Jv.: Veizer
PÁPA: Szűcs L. - Nagy S., Tóth G., Rodenbücher, Németh M. - Gyömbér - Farkas A. (Szilágyi, 59.), Horváth L. (Arsic, 68.) - Lovrencsics, Seye, Quintero (Inutile, 39.)
ZTE: Vlaszák - Kocsárdi, Bogunovics, Ganugrava, Hidvégi - Szakály D. (Hervas, 75.), Máté P., Pál D. (Nicorec, 54.), Brkics - Balázs, Pavicsevics (Vittman 70.)
Gól: 0-1 Pavicsevics (12.)

KAPOSVÁR-PÉCSI MFC 1-0 (0-0)
Kaposvár, 3000 néző. Jv.: Radványi
KAPOSVÁR: Hajduch - Okuka, Bank, Graszl, Jánvári - Addo (Mustapha, 89.), Horváth T. (Hegedűs, 66.) - Bebeto, Safaric, Balázs B. - Grumic (Haruna, 70.)
PÉCS: Dibusz - Simonfalvi, Causic, Lantos, Kvekveskiri - Regedei, Fröhlich, Paracki (Scepanovic, 64.), Demjén (Ato, 71.) - Andorka (Zseljkovics, 64.), Bajzát
Gól: 1-0 Balázs B. (48.)

ÚJPEST-VASAS 2-0 (0-0)
Szusza Ferenc Stadion, 3584 néző. Jv.: Solymosi
ÚJPEST: Balajcza - Kiss Z. (Nagy P., 42.), Lipták, Mihajlovic, Pollák - Vasziljevics, Eninful - Simon (Kovács D., 9.), Balogh, Barczi - Kabát (Zamostny, 5.)
VASAS: Ilizi - Takács, Kovács, Gyepes, Odoi (Ferkó, 60.) - Mehmedagic, Kovács Á. (Simek, 56.), Farkas, Bárányos (Kiss T., 67.) - Dajics, Görgényi
Gólok: 1-0 Vasziljevics (49., 11-esből), 2-0 Lipták (65.)

DIÓSGYÕR-DVSC-TEVA 0-2 (0-0)
Miskolc, 8000 néző. Jv: Szilasi
DVTK: Tajti - Vági, Gal (Nagy T., 35.), Rakovic, Frizoni -- Takács P., Abdouraman - Tisza (Gallardo, 75.), Fernando, Luque - Bacsa (Seydi, 61.)
DVSC: Verpecz - Nagy Z., Máté P., Mészáros N., Nikolov -- Varga J. - Kulcsár (Meyé, 60.), Bódi (Ramos, 84.), Szakály P., Yannick (Farkas II B., 68.) - Coulibaly
Gólok: 0-1 Coulibaly (57., 11-esből), 0-2 Coulibaly (80.)

SIÓFOK-HALADÁS 0-2 (0-0)
Siófok, 1000 néző. Jv.: Böcskei
SIÓFOK: Rybansky - Mogyorósi, Nyári, Fehér, Fejes - Haraszti, Egerszegi, Kecskés (Pál Sz., 73.), Melczer (Nagy I., 66.) - Sowunmi (Huszák, 60.) - Simon A.
HALADÁS: Rózsa - Schimmer (Búrány 67.), Guzmics, Korolovszky, Tóth P. - Iszlai - Nagy D. (Oross 80.), Nagy G., Rajos, Halmosi - Radó (Horváth A. 84.)
Gólok: 0-1 Halmosi (52.), 0-2 Oross (83.)

16. ZTE 26 1 8 17 22-58 11

Elemző: az ellenzék erőre kapott, és kezdi elhinni, hogy nem legyőzhetetlen Erdogan

Recep Tayyip Erdogan pártjának veresége a helyhatósági választásokon elsősorban a rossz török gazdasági helyzet következménye – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukács Intézetének tudományos munkatársa. Pénzváltó Nikolett arról is beszélt, hogy az ellenzék jelentős visszaigazolást kapott arra, hogy lehet esélye a győzelemre a következő államfőválasztáson.

Sz. Bíró Zoltán az Arénában: nagy fordulatot nem hoz a háborúban az újabb amerikai támogatás

Putyin valódi támogatottságáról, az orosz közvélekedésről, a volt Szovjetunió újraéledésének lehetőségéről, az egykoron abban részes országok nyelvi és vallási különbözőségéről, illetve a háború kimeneteléről, az amerikai támogatásról is beszélt Sz. Bíró Zoltán történész, Oroszország-szakértő az InfoRádió Aréna című műsorában.