393.47
367.04
0

A Győr nem tudta megelőzni a Debrecent

Nagy esélyt szalasztott el a tavasszal eddig szenzációsan szereplő Győr: megelőzhette volna a tabellán a Pakson ismét botló Debfrecent. Miután végül mindkét csapat döntetlenre játszott, maradt a kettejük közötti különbség.

A Győr bár kétszer is vezetett, végül döntetlent ért el a Ferencváros vendégeként, így nem tudta kihasználni a listavezető Debrecen botlását és nem érte utol pontszámban. Pintér Attila vezetőedző március 6-i kinevezése óta ez volt az első pontvesztése a vendégeknek, akik öt győztesen megvívott bajnoki mérkőzés után először nem tudtak nyerni. Igazán lüktető játékot produkált a két csapat az első félidőben, mindkét fél előtt adódtak lehetőségek, de az ETO eggyel többször élt vele, így előnnyel vonulhatott az öltözőbe. A folytatásban is kiegyenlített küzdelem folyt a pályán, a hazaiak egy szerencsés góllal egyenlítettek. A győriek hét éve nem tudják elvinni a három pontot az Üllői útról.

A listavezető Debrecen gól nélküli döntetlen ért el Pakson, s ezzel ugyan megőrizte veretlenségét, de legutóbbi négy bajnokijából csak egyet nyertek meg a másik hármon döntetlent játszott. Az unalmas első félidőben jobbára a mezőnyben küzdöttek egymással a csapatok, a kapuk alig forogtak veszélyben. A második félidőben bátrabb lett a Paks, ettől élvezetesebb lett a találkozó, de nagy helyzetek továbbra sem alakultak ki. A hajrában nagy fölénybe került a Debrecen, de a győztes gólt nem sikerült megszereznie, így meg kellett elégednie az egy ponttal.

Kecskeméten is kikapott a sereghajtó és a mezőnyben egyedüliként nyeretlen Zalaegerszeg. A kezdés után a Kecskemét azonnal támadólag lépett fel, és az ötödik percben egy szépségdíjas támadás után Lencse egy csukafejessel megszerezte a vezetést. A Zalaegerszeg a mezőnyben kulturáltan játszott, de csatárai nem tudtak komoly gólhelyzetet kidolgozni a hazaiak kapuja előtt. A második félidőben sem változott a játék képe, a Kecskemét csatárai több gólhelyzetet alakítottak ki, de csak egyet sikerült értékesíteni, így is biztosan győzte le riválisát.

Két, a hajrában szerzett góllal fordított és nyert a vendég Pécs ellen a Siófok, s ezzel folytatta kiváló tavaszi szereplését. A Balaton-partiak mostani sikerükkel legutóbbi öt bajnoki mérkőzésükből négyet megnyertek, s múlt hétvégén a listavezető Debrecen otthonából is pontot raboltak. A találkozó első félideje nem hozott magas színvonalat, helyzetet is alig, ám a másodikban Bajzát lesgólja után Horváth Zs. ritkán látható, hatalmas góljával vezetést szereztek a pécsiek, akik 287 perc után találtak kapuba ismét. Ezt követően kétszer is Simon lábában volt az egyenlítés, ám Dibusz mindkétszer túljárt az eszén, ám harmadjára a Nyári által kiharcolt büntetőt már értékesítette a csatár. A ráadásban pedig Nagy beadása után Haraszti a győztes találatot is megszerezte a meccs hajrájára felébredő házigazdáknak.

A Pápa egygólos győzelmet aratott a vendég Haladás ellen. Pedig a szombathelyi csapat remekül kezdte a mérkőzést, az első 30 perc egyértelműen a vendégeké volt, az utolsó 15 percben már a Pápa irányította a játékot. A második félidőt - főleg miután emberelőnybe került - végigtámadta a hazai csapat, s végül Seye góljával a hajrában megszerezte a győzelmet a büntetőt hibázó szombathelyiek ellen. FERENCVÁROS-GYÕRI ETO 2-2 (1-2)
Albert Stadion, 6000 néző. Jv.: Iványi
FERENCVÁROS: Jova - Grúz, Balog Z., Klein - Jovanovic, Józsi (Busai, 73.), Hakola (Zsivoczky, 69.), Sváb - Beliczky, Pölöskey (Oláh, 55.), Simic
GYÕR: Sztevanovics - Babics, Djordjevics, Fehér Z. - Koltai (Dinjar, 56.), Pátkai, Kamber, Völgyi - Trajkovics, Strestík (Ahjupera, 66.), Varga R. (Dudás, 75.)
Gólok: 0-1 Trajkovics (15.), 1-1 Beliczky (21.), 1-2 Djordjevics (24.), 2-2 Sztevanovics (78., öngól)

KECSKEMÉTI TE-ZTE 2-0 (1-0)
Kecskemét, 2500 néző. Jv.: Böcskei
KTE: Németh G. - Koszó (Csukics, 46.), Balogh B., Varga R., Mohl - Alempijevics, Szavics, Bertus (Pekár, 62.), Litsingi - Lencse, Tököli (Balog M., 71.)
ZTE: Jahics - Kocsárdi, Szalai, Ganugrava, Pál - Szakály, Máté (Hernandez, 53.), Nikorec, Balázs (Polareczki, 73.) - Brkics, Pavicsevics (Jasaevics, 78.)
Gólok: 1-0 Lencse (5.), 2-0 Litsingi (64.)

SIÓFOK-PÉCS 2-1 (0-0)
Siófok, 1000 néző, v.: Szabó Zs.
SIÓFOK: Rybansky - Mogyorósi, Nyári, Lengyel, Kiss Zs. - Haraszti, Egerszegi, Kanta Sz. (Fejes, 67.), Pál Sz. (Sowunmi, 62.) - Melczer (Nagy I., 87.) - Simon A.
PÉCS: Dibusz - Nagy J., Causic, Todorovics, Markovics - Scsepanovics (Horváth Zs., 56.), Goia - Demjén (Lantos, 76.), Fröhlich, Nagy O. (Okoronkwo, 65.) - Bajzát
Gólok: Simon A. (90., 11-esből), Haraszti (94.), illetve Horváth Zs. (70.)

PAKS-DEBRECEN 0-0
Paks, 2543 néző. Jv.: Andó-Szabó
PAKS: Csernyánszki - Heffler T., Éger, Fiola, Szabó J. - Sifter, Sipeki - Bartha (Magasföldi, 73.), Szatmári L., Vayer (Kiss T., 73.) - Hrepka (Eppel, 89.)
DVSC: Novakovics - Nikolov, Máté P., Mészáros N., Korhut - Varga J. - Bódi (Farkas II. B., 80.), Bouadla, Szakály P. - Nikolics (Rezes, 59.), Coulibaly

PÁPA-HALADÁS 1-0 (0-0)
Pápa, 3500 néző. Jv.: Takács J.
PÁPA: Szűcs L. - Nagy S., Balogh B., Tóth G., Németh M. - Farkas A. (Arsics, 67.), Horváth L. (Szilágyi, 73.) - Lovrencsics, Gyömbér, Quintero - Seye (Rodenbücher, 91.)
HALADÁS: Rózsa - Schimmer, Korolovszky, Tóth P., Halmosi - Iszlai, Rajos (Horváth A., 75.) - Nagy D., Nagy G. (Vujovics, 90.), Radó - Kenesei (Oross, 85.)

16. ZTE 24 - 8 16 21-56 8

Elemző: az ellenzék erőre kapott, és kezdi elhinni, hogy nem legyőzhetetlen Erdogan

Recep Tayyip Erdogan pártjának veresége a helyhatósági választásokon elsősorban a rossz török gazdasági helyzet következménye – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukács Intézetének tudományos munkatársa. Pénzváltó Nikolett arról is beszélt, hogy az ellenzék jelentős visszaigazolást kapott arra, hogy lehet esélye a győzelemre a következő államfőválasztáson.
Tombol a jelentési szezon, mi jön ma a tőzsdéken?

Mérsékelt elmozdulásokkal kezdődhet a kereskedés az irányadó európai tőzsdéken a mai amerikai GDP-adatok és munkanélküliségi statisztikák előtt. A makoradatok mellett a vállalati gyorsjelentések lesznek a fókuszban, a héten az amerikai technológiai óriásokon van a hangsúly, amelyek közül a Meta csalódást okozott tegnap esti gyorsjelentésével. Itthon nagyban zajlanak az éves rendes közgyűlések, ma a Richter és a Mol tartja közgyűlését.