Csipes Tamara aranyérmes 5000 méteren

InfoRádió / MTI
2011. augusztus 21. 11:05
Aranyérmet nyert Csipes Tamara 5000 méteren a szegedi kajak-kenu világbajnokság vasárnapi versenynapján. Ugyancsak első lett 200 méteren a Kozák Danuta, Kovács Katalin kettős.

A 22. születésnapját szerdán ünneplő magyar kajakos rendkívül taktikusan versenyzett a leghosszabb táv döntőjében, s teljesen megérdemelten harcolta ki a győzelmet.

A magyar versenyző - akinek édesapja, egyben edzője, az olimpiai bajnok Csipes Ferenc 1986-ban, Montrealban 10 ezer méteren nyert világbajnoki címet - az 1000 m egyes után második aranyérmét gyűjtötte be Szegeden, pályafutását tekintve pedig ez a negyedik vb-győzelme a felnőttek között.

Szoros csatában világbajnoki aranyérmet nyert  200 méteren a Kozák Danuta, Kovács Katalin kettős.