Három aranyat szereztek a magyarok az Eb-n

2011. június 18. 13:46
Három aranyérmet szereztek a magyarok az 1000 méteres futamokban a belgrádi kajak-kenu Európa-bajnokságon. Női kajak egyesben Kovács Katalin, kajak párosban a Szabó Gabriella, Csipes Tamara kettős győzött, és szintén első lett a férfi kenunégyes.

Az első aranyérmet Kovács Katalin szerezte az Eb-n. A magyar versenyző magabiztosan nyerte meg a döntőt, megelőzve a szerb színekben induló, vajdasági Nagy Antóniát.

Szintén első lett, így megvédte címét a kajakpárosoknál Szabó Gabriella és Csipes Tamara. A magyar duó a németekkel vívott nagy csatát, és remekül hajrázva az élen végzett.

A harmadik aranyérmet a Sáfrán Mátyás, Sáfrán Mihály, Tóth Márton és Mike Róbert összetételű kenu négyes szerezte 1000 méteren.

A férfi kajak kettesek mezőnyében a Dombi Rudolf és Kökény Roland alkotta magyar egység a harmadik lett.

A Kammerer Zoltán, Vereckei Ákos, Kucsera Gábor és Boros Gergely alkotta kajaknégyes szoros csatát követően leszorult a dobogóról, negyedik lett, míg a Széles Gábor, Nagy Péter kenukettes hatodikként ért célba.

A kenu egyeseknél Vajda Attila a nyolcadik, a férfi kajakosoknál Dombvári Bence a kilencedik helyen ért célba.