Az MLSZ biztonsági bizottsága áttekintette azokat a területeket, ahol problémák jelentkezhetnek - közölte a testület igazgatója. Samu István szerint legfőbb feladatként a szurkolói névtelenséget kell felszámolni.
Megoldást jelentene, ha egységes, személyre szóló rendszert vezetnének be a jegyekre és a bérletekre - jelentette ki. Hozzátette: mindehhez járulna egy kamerákkal felszerelt beléptetőrendszer, amelynek segítségével megállapíthatnák, kik voltak a rendbontók.
A névre szóló jegyek és bérletek a stadionon kívül is segítségére lehet a biztonság szolgálatoknak. Az ilyen típusú belépők eladásából ugyanis következtethetnek arra, milyen kötődésű szurkolók érkeznek a mérkőzésre, és arra is, hányan lesznek - jegyezte meg Samu István, aki szerint így a közterületen szolgálatot teljesítő rendőrség is jobban felkészülhetne a várható rendbontásokra.
A biztonsági igazgató úgy vélekedett, hogy mindezek megvalósítása után lehetne csak következetesen alkalmazni az eltiltás és a kitiltás intézményét.
Samu István felhívta a figyelmet arra, hogy Magyarországon három-négyszáz olyan szurkoló jár a meccsekre, akik mindenütt kiprovokálják a botrányokat a stadionokban vagy azok környékén. Ugyanakkor csupán néhány tíz a kiszabott eltiltások száma.
Az igazgató úgy tájékoztatott, hogy a biztonságot jelentő beléptető- és jegyrendszer kialakítását a jövő év első felének végére tervezik, és ezzel párhuzamosan képzik tovább a rendért felelős személyzetet is.
Hanganyag: Szépvölgyi István