367.3
65939.26
2024. április 24. szerda György

Nem tudta visszaelőzni a Videoton a Debrecent

A labdarúgó NB I 19. fordulójában a Videoton csak gól nélküli döntetlent játszott Kispesten, így a Debrecen maradt, azonos pontszámmal, a tabella élén. A Ferencváros 2-1-re nyert Pakson. A mai eredmények: Nyíregyháza-Kaposvár 2-1, Honvéd-Videoton 0-0, Zalaegerszeg-MTK 1-0, Vasas-Kecskemét 0-1, Paks-Ferencváros 1-2, Diósgyőr-Győr 0-1

Nézőcsúcsot döntött a Fradi: a paksi stadionban 6000 szurkoló foglalt helyet a két zöld-fehér csapat összecsapásán, átadva a múltnak a két évvel ezelőtt, az Újpest ellen felállított 5300-as rekordot. A kezdeti paksi fölényt követően a Ferencváros átvette a játék irányítását, és megérdemelten jutott előnyhöz. A hajrában egy bombagóllal egyenlített a Paks. A szünet után az FTC gyorsan betalált, és ez elég volt számára a három pont megszerzéséhez. A Paks idénybeli második hazai vereségét szenvedte el.

A DVTK a tavaszi első négy fordulóban a bajnokság első négy helyezettjével találkozott, s valamennyi találkozón veszített. A győriek végig kézben tartották a mérkőzést, tudatos és átgondolt futballt mutattak be. Az első félidő utolsó percében a hazaiak kapusa 11-est érően szabálytalankodott és a hátrányba került DVTK a folytatásban szétesett csapat benyomását keltette. A hosszabbítás 2. percében a győri kapus időhúzás miatt megkapta második sárga lapos figyelmeztetését és a hátralévő időre a csatár Alekszidze állt a vendégek kapujában. A győriek megérdemelten könyvelték el a győzelemért járó három pontot.

Kecskemét Simon Attila góljával 1-0-ra győzött a Vasas vendégeként. A Vasas kezdte jobban a találkozót, ám a vendégek a félidő közepére szépen lassan átvették az irányítást, és több helyzetük is volt, de Végh védéseinek köszönhetően nem született gól az első negyvenöt percben. A fordulást követően is inkább a Kecskemét akarata érvényesült, majd a 70. percben a csereként beállt Simon Attila góljával a vezetést is megszerezte. A hajrában mindent megpróbált a Vasas, de egyenlíteni már nem tudott.

A 19. forduló előtt listavezető Videoton FC gólnélküli döntetlent játszott a Budapest Honvéd vendégeként. A vendégek nagy lendülettel kezdték a találkozót, sorra dolgozták ki a lehetőségeket, de csak kapufáig jutottak. A játékrész második felében a Honvéd már stabilabban védekezett, bár a Videoton ekkor is fölényben futballozott. A folytatásban már korántsem volt érezhető, hogy a forduló előtti listavezető játszott a bennmaradásért küzdő Honvéddal. Jóval kevesebb helyzet adódott a fehérváriak előtt, igaz a kispestiek előtt szinte egy sem. A hazaiak a hajrában mégis megszerezhették volna a győzelmet, de Moreira ziccerben eltévesztette a bal alsó sarkot.

A Zalaegerszeg csapata hazai pályán 1-0-ra nyert az MTK ellen. A fővárosi együttes továbbra is nyeretlen a tavaszi szezonban, mely során eddig csak két pontot gyűjtött. Az első félidőben a fővárosi csapat akarata érvényesült, egyértelműen jobban játszott riválisánál, több helyzete is akadt, de ezeket játékosai rendre kihagyták. A fordulás után nagy lendülettel kezdte a hazai együttes, melynek gyorsan meglett az eredménye: előbb Magasföldi lőtt kapufát, majd egy pontrúgást követően Pavicsevics bevette az MTK kapuját. A vezető gól után a ZTE ráült az eredményre, az MTK így mezőnyfölénybe került, helyzeteit azonban ismét sorra elhibázta, így a döntetlent sem sikerült kiharcolnia.

A Nyíregyháza egygólos győzelmet aratott a vendég Kaposvár felett s így idén továbbra is veretlen. Az első félidő kiegyenlített küzdelmet hozott, a kiesés elől menekülő hazaiak egy büntető után kipattanó labdából szerezték meg a vezetést. A vendégek a folytatásban hiába támadtak többet, végül pont nélkül távoztak Nyíregyházáról. DIÓSGYÕR-GYÕR 0-1 (0-1)
Miskolc, 4000 néző. Játékvezető: Andó-Szabó.
DVTK: Malinauskas - Bognár Zs., Gal, Jeknics, Zámbó (Bajzát, 78.) - Supics, Vukadinovics, George (Lippai, 46.), Roszel (Sadjo, 46.) - Balajti, Brnovics
Győr: Sztevanovics - Babics (Sztanisics, 46.), Fehér Z., Eugene, Szabó O. - Tokody, Pilibaitis, Józsi, Kink (Ceolin, 41.) - Nicorec (Koltai, 60.), Alekszidze
Gól: 0-1 Józsi (45.., - 11-esből)
Kiállítva: Sztevanovics (92.)

VASAS-KECSKEMÉTI TE 0-1 (0-0)
Illovszky Stadion, 1000 néző. Játékvezető: Németh Á.
Vasas: Végh - Balog Zs. (Mendoza, 37.), Mileusnic, Kovács G., Katona - Remili (Majoros, 74.), Bakos, Pavicsevics, Dobrics - Hrepka, Divics (Benounes, 46.)
Kecskeméti TE: Lazareanu - Schindler, Gyagya, Lambulics, Kokot (Farkas I., 46.) - Bagi, Némedi, Vörös - Bori, Montvai (Dudu, 87.), Csordás (Simon A., 62.)
Gól: 0-1 Simon (70.)

BP. HONVÉD-VIDEOTON 0-0
Bozsik Stadion, 1500 néző. Játékvezető: Szabó Zs.
Budapest Honvéd: Németh G. - Vukmir, Takács Á., Botis, Jancsuk (Hajdú, 88.) - Moreira, Coira, Macko (Horváth A., 68.), Diego - Abass (Nagy Z., 75.), Abraham
Videoton FC: Sebők Zs. - Andics, Lipták, Horváth G., Elek - Sándor, Farkas I. B., Polonkai (Lencse, 81.) - Farkas II. B. (Ponczók, 69.), Nikolics (Sitku, 46.), Alves

ZTE-MTK 1-0 (0-0)
Zalaegerszeg, 3400 néző. Játékvezető: Kovács J. Z.
ZTE: Vlaszák - Kocsárdi, Miljatovics, Bogunovics, Panikvar - Sluka, Kamber, Máté, Illés (Schultz, 66.) - Magasföldi (Balázs, 59.), Pavicsevics (Szalai, 87.)
MTK: Filipovics - Vági, Rodenbücher, Balogh B., Hidvégi - Vadnai, Pintér Á., Könyves (Molnár, 60.), Szatmári - Kulcsár (Lázok 81.), Pál
Gól: 1-0 Pavicsevics (53.)

NYÍREGYHÁZA-KAPOSVÁR 2-1 (1-0)
Nyíregyháza, 3500 néző. Játékvezető: Veizer
Nyíregyháza: Ovszijenko - Miskolczi, Balbinot, Struhar, Bosnjak - Zabos - Homma, Davidov (Pákolicz, 76.), Nacim (Varga K., 85.), Andorka (Alfi, 65.) - Bougouerra
Kaposvár: Milinte - Bogdán (Farkas Z. 74.), Petrók, Zahorecz - Gujics, Maróti (Culum, 59.), Stanic, Balázs, Junior - Oláh, Reszli (Kulcsár K., 59.)
Gólok: 1-0 Bougouerra (19.), 2-0 Homma (67.), 2-1 Gujics (82.)

PAKS-FERENCVÁROS 1-2 (1-1)
Paks, 6000 néző. Játékvezető: Solymosi
Gólok: 0-1 Elding (34.), 1-1Vayer (41.), 1-2 Ferenczi (50.)
Paks: Kovács A. - Horváth L., Éger, Szabó J. (Gévay 54.), Vári - Fiola, Lisztes (Urbán G., 68.), Heffler (Bartha, 83.), Kiss T., Vayer - Böde
FTC: Megyeri - Csizmadia, Tutoric, Balog Z., Stockley - Kulcsár, Doherty, Morrison, Tóth B. (Wolfe 60.) - Elding (Lipcsei 85.), Ferenczi

16. Diósgyőr 19 3 3 13 20-34 12

Újabb őrizetbevétel Németországban: egy EP-képviselő asszisztense dolgozhatott Kínának

Kína javára végzett kémtevékenység gyanújával vettek őrizetbe egy embert a karlsruhei szövetségi főügyész utasítására. Az eset különbözik a korábbi háromtól, ezúttal ugyanis egy parlamenti párt európai parlamenti képviselőjének legközelebbi munkatársáról van szó. Kína berlini nagykövetsége visszautasította a vádakat.

A lengyel álláspont egyértelmű: Oroszországnak stratégiai vereséget kell szenvednie Ukrajnában - szakértők az Arénában

A lengyelországi önkormányzati választások után mindkét politikai oldal győztesnek vallhatja magát – derült ki az InfoRádió Aréna című műsorában, amelynek Mitrovits Miklós történész és Dobrowiecki Péter, az MCC Magyar-Német Intézet kutatási vezetője, két Lengyelország-szakértő volt a vendége. A beszélgetésben szó esett Donald Tusk Európa-politikájáról és Jaroslaw Kaczynski utódlásának kérdéséről is.
2024.04.24. szerda, 18:00
Isépy Tamás a Századvég makrogazdasági üzletág vezetője
Madár István a Portfolio vezető elemzője
Jelentési nagyüzem a tőzsdéken, a Teslára szegeződnek a szemek

Hangulatjavulással indult a hét a tőzsdéken, tegnap világszerte felpattantak a tőzsdék a korábbi hetekben tapasztalt esés után. A momentum a mai nap kitartott, Ázsiában nagyrészt emelkedtek a vezető részvényindex és Európában is határozott emelkedést lehet látni, valamint az USA-ban is folytatódott az erősödés. Közben felpörögtek az események mind makrogazdasági, mind gyorsjelentési fronton: itthon az MNB kamatdöntést tartott, és a nap folyamán sorban érkeztek a BMI adatok Európából és az Egyesült Államokból; közben a befektetők a vállalati gyorsjelentésekre figyelnek, a Spotify árfolyama például nagyot ugrott a vártnál jobb eredmények után, de a zárás után érkezik majd a Tesla is, amelyről még a jelentést megelőzően technikai elemzést készítettünk.