370.06
65336.21
2024. április 23. kedd Béla

Federer-Tsonga elődöntő lesz Melbourne-ben

A világelső Roger Federer megszakította az orosz Nyikolaj Davigyenko 13 mérkőzéses veretlenségi sorozatát az ausztrál nyílt teniszbajnokság szerdai negyeddöntőjében.

A sorozatban 23. Grand Slam-elődöntőjébe jutott svájci sztár gyengén kezdett, majd a második szett elején elkapta a fonalat, és sorozatban 12 gémet nyert meg, így végül 2:6, 6:3, 6:0, 7:5 arányban győzött.

A 15 GS-trófeájával csúcstartó Federer sikerével egyben bebiztosította, hogy a melbourne-i szupertorna után is ő marad a tenisztrónon, és - megszakításokkal - 268. hetét kezdi majd meg éllovasként. Ezzel egyszersmind utoléri a legendás Jimmy Connorst az örökranglista harmadik helyén. A rekordot az amerikai Pete Sampras őrzi 286 héttel, második a cseh Ivan Lendl 270-nel.

Federer ellenfele az elődöntőben az a Jo-Wilfried Tsonga lesz, aki ezúttal visszavágott a 2008-as bajnok Novak Djokovicnak a két évvel ezelőtti fináléban elszenvedett vereségért. A francia 7:6, 6:7, 1:6, 6:3, 6:1-re győzte le szerb ellenfelét.

2024.04.23. kedd, 18:00