372.12
0
2024. április 19. péntek Emma

Kilencedik a magyar csapat a női kézilabda-világbajnokságon

A kilencedik lett a magyar női kézilabda-válogatott a kínai világbajnokságon, miután a csütörtöki helyosztón 41-25-re nyert az osztrák együttes ellen.

Az első félidőben a sérüléséből felgyógyult Vérten, valamint Bulath és Zácsik góljaival sikerült elhúzni 13-9-re, ám az osztrákok időkérésük után felpörögtek, és még a szünet előtt majdnem egyenlítettek. A pihenőre 17-15-ös magyar vezetéssel vonultak el a csapatok.

A fordulás után gyakorlatilag egy alakulat maradt a pályán, ennek nyomán a 43. percben kétszámjegyűvé vált a különbség (28-18). Az osztrák alaposan elfáradtak, így a végig tovább nőtt a különbség.

Hanganyag: Farkas Dávid