394.35
371.39
65674.41

Sima kézis vereség Romániától

Kimondottan kínos és egy elfogadható második félidei játék után a magyar női kézilabda-válogatott 31-25-re kikapott hétfőn a román csapattól a kínai világbajnokság 3. fordulójában, Szocsouban.

Herr remek védéseivel kezdődött a fontos mérkőzés, igaz, a magyarok is több helyzetet kihagytak, az első gólra 6 percet kellett várni. Mátéfi Eszter együttese nyugodott meg előbb, és emberhátrányban 3-1-re ellépett. Amikor jött az újabb kiállítás, a románok egyenlítettek, kisvártatva pedig fordítottak (5-4). Ez lendületet adott nekik, és 7-5-nél - amikor támadásban kevés volt az elképzelés - Mátéfi időt kért. Lecusanu és Stanca nem torpant meg, szórta a gólokat, miközben Tóth Tímea büntetőt rontott.

A magyarok 8 percig nem találtak be, így 12-6 lett az állás. Szucsánszki hagyott ki hétméterest, a románok viszont nem hibáztak, könnyedén hatoltak át a védőfalon. Három másodperccel a szünet előtt Herr óriási potyagólt kapott, saját kapujába húzta be a már kivédett labdát.

Fordulás után több poszton is cserélt Mátéfi. Bulath bennmaradt, és gyorsan duplázott, aztán büntetőjét kivédte Ungureanu. A támadások valamelyest feljavultak, de a gyors ellenfél nem adott esélyt a védőknek: főleg Neagu volt elemében, hol átlövésből, hol a falon áttörve volt eredményes. Ahogy elkezdtek könnyelműsködni a románok, kapitányuk időt kért (39. perc: 20-14).

A védekezés fokozatosan feljavult, elől pedig Tóth Tímea szinte egy személyben sziporkázott, majd felzárkóztak hozzá a többiek. A 44. percben már csak 20-18-ra vezettek a románok.

Az utolsó negyedóra Szabó kiállításával indult, a két perc során 24-21-ra módosult az állás. Lecusanut nem tudták megállítani a védők, már 11 találatnál járt ekkor. Herr helyett Pastrovics állt be, de ő sem tudott segíteni.

3. forduló, C csoport (Szucsou):

Románia-Magyarország 31-25 (16-7)

gól: Lecusanu 12/5, Neagu 6, Stanca 5, Varzaru 4, Puscasu 3, Fiera 1, illetve Tóth T. 7, Bulath 6/1, Szucsánszki 4, Szabó 4, Vérten 2, Zácsik 1, Bódi 1

Kedden szünnap lesz, szerdán pedig az olimpiai és Európa-bajnok, az előző vb-n ezüstérmes norvég együttes lesz az ellenfél. Amennyiben papírforma-eredmény születik, akkor a szerdai, japánok elleni meccsen dől el, hogy a magyarok a legjobb 12 közé kerülnek-e, vagy pedig az alsóházban (13-24. hely) folytatják.

Korábbi eredmények a csoportból:

Norvégia-Chile 44-15 (21-7)
Japán-Tunézia 31-31 (16-14)

Az állás: 1. Norvégia 6 pont (114-59), 2. Románia 6 (119-70), 3. MAGYARORSZÁG 4, 4. Tunézia 1 (81-100), 5. Japán 1 (78-102), 6. Chile 0