Talmácsi tizenhatodik az év utolsó futamán

InfoRádió / MTI
2009. november 8. 15:53
Talmácsi Gábor a 16. helyen végzett a MotoGP kategóriában a gyorsaságimotoros-világbajnokság idei utolsó versenyén, a vasárnapi Valenciai Nagydíjon.

A futamot a spanyol Dani Pedrosa nyerte. A vb-pontversenyben az elsőségét már korábban bebiztosító olasz Valentino Rossi mögött a spanyol Jorge Lorenzo lett a második, Pedrosa pedig a harmadik. Talmácsi, aki a 250-esektől június elején került át a királykategóriába, tizenhetedikként zárt összetettben.

A magyar versenyző jövőre a 250-es géposztályt felváltó Moto2-ben, a Speedup Aprilia Team színeiben szerepel majd a futamokon.