A Juve szétdurrantotta a Samp-lufit - az olasz forduló videókkal

Infostart
2009. október 29. 09:32
A Juventus valósággal kiütötte az idény meglepetéscsapatát, a Sampdoriát: a torinói gárda 5-1-re nyert az olasz labdarúgó-bajnokság 10. fordulójában. A Milan megnyert meccset engedett ki a kezéből. Tovább tart a római klubok vesszőfutása.

Torinóban Amauri és Chiellini révén már a szünet előtt megnyugtató előnybe került a Juve. Ciro Ferrara csapata a második félidő első negyedóráját is végigtámadta, Camoranesi és Amauri révén újabb gólokat szerzett. Utána ugyan a Samp gyorsan szépített, de a hajrában Trezeguet gólja négygólossá növelte ismét a különbséget. A Sampdoriának ez volt mindössze a második veresége az idényben.

A Milan a hatodik percben már 2-0-ra vezetett a Napoli otthonában, előbb Pippo Inzaghi, majd Pato szerzett gólt. A kilencedik percben Nesta, izomproblémái miatt, kivált a védelemből. Talán ezért is bizonytalankodott többször is a piros-feketék hátsó alakzata a folytatásban, Dida azonban többször is bravúrosan belevetődött közeli lövésekbe.

A 90. percben már ő sem segíthetett: Cigarini látványos gólt lőtt. Sőt, a 93. percben a csereként beállt Denis pontot mentett az addigra már Abate kiállítása miatt emberelőnyben játszó nápolyiaknak. Az égszínkék mezesek még veretlenek az új edző, Walter Mazzari irányításával. Az ő érájában, három mérkőzésen négy gólt szerzett a Napoli a hosszabbításban.

Koman Vladimir csapata, a Bari 2-0-ra kikapott Parmában, a magyar U20-as válogatottal világbajnoki bronzérmes középpályás nem kapott játéklehetőséget. A hazaiak bolgár cserejátékosa, Bozsinov óriási gólt lőtt a jobb felső sarokba.

A Debrecennel azonos BL-csoportban szereplő Fiorentina egygólos vereséget szenvedett a Genoa vendégeként. A Violák immár sorozatban negyedik bajnokijukon maradtak győzelem nélkül, s visszacsúsztak a középmezőnybe.

Vereséget szenvedett mindkét római csapat. A Lazio a saját pályáján kapott ki a Cagliaritól, az AS Roma Udinében maradt alul. A Farkasok közül természetesen hiányzott a térdoperáción átesett Francesco Totti. A két római csapat a legutóbbi összesen tíz bajnoki meccséből mindössze egyet nyert meg. (Október 4.: Roma-Napoli 2-1)