Az Újpest megverte a Fradit, maradt az élen a Videoton

InfoRádió / MTI
2009. október 3. 21:24
Az Újpest hazai környezetben 2-1-re győzött az ősi rivális Ferencváros ellen a labdarúgó 10. fordulójának szombat esti rangadóján. A két csapat 1265 nap után találkozott egymással újra, összességében ez volt a 205. derbi.

Mindkét tábor gyönyörű élőképpel fogadta a csapatokat. Nagy lendülettel kezdett az Újpest, hosszú percekig egykapuzott, ám a Ferencváros védelme állta a rohamokat és a zöld-fehérek fokozatosan kezdtek kijönni a szorításból.

Főként a mezőnyben harcoltak egymással a játékosok, komolyabb helyzet egészen a 41. percig nem alakult ki: ekkor egy szöglet után kifejelt labdát Lipcsei ívelt át a hosszú oldalra, Fitos pedig a levétel után szépen emelt Balajcza mellett a hálóba. A ferencvárosi tábor még javában a vezetést ünnepelte, amikor egy percre rá Foxi beadását Haber röviden tenyerelte ki, Kabát pedig egyenlített, ezzel a félidőben 1-1 volt az állás.

A fordulást követően is inkább a lila-fehérek akarata érvényesült - Tóth a kapufát találta el szabadrúgásból, Rajczi ziccerét pedig Haber védte -, a vendégek eléggé betömörültek. A ferencvárosi szurkolók eközben saját vezetőiket fenyegették meg, megvédve a munkavégzés alól a "petárdaügy" miatt felmentett Dragóner Attilát: "Ha nincs Dragóner, nincs szurkolás" - állt a kifeszített transzparensen.

Tíz perccel a vége előtt úgy tűnt, mindkét csapatnak jó a döntetlen, ám a 86. percben érkezett Rajczi Péter, aki Jucemar beadását fejelte a hálóba, eldöntve ezzel a mérkőzést. Érdekesség, hogy a két együttes ezt megelőző utolsó mérkőzésén is Rajczi döntött: 2006. április 17-én az Üllői úton a 96. percben büntetőből szerezte meg a győzelmet a lila-fehéreknek.

Újpest FC-Ferencváros 2-1 (1-1)
Szusza Ferenc Stadion, 11 763 néző. Játékvezető: Kassai
Gólok: Kabát (42.), Rajczi (87.), illetve Fitos (41.)A vendég Haladás megszakította az újonc Pápa sikersorozatát: a hazaiak hat győztes meccs után először szenvedtek vereséget. Remekül kezdtek a vendégek, már a második percben vezetést szereztek. Ezután a Pápa vette át az irányítást, ám egy kontratámadás után a Haladás megduplázta előnyét.
A második félidőben beszorította ellenfelét a Lombard, szépített, majd több ziccert is elhibázott, ám a Haladás egy újabb kontrával eldöntötte a mérkőzést. A házigazdáknak ezúttal az is kevés volt, hogy a 79. percben Szűcs Lajos kivédte Oross büntetőjét.

A tabellán éllovas Videoton két góllal nyert a vendég Kaposvár ellen. Az első félidő - nagyobb helyzetek nélkül - kiegyenlített mezőnyjátékot hozott.
Fordulás után már aktívabbak voltak a csapatok és a Videoton került fölénybe. Polonkai vezető találata után egyenlíthetett volna a Kaposvár, de Nikolic ziccerét védte Sebők. A hosszabbítás perceiben Alvest lökték fel a 16-oson belül és a sértett értékesítette a 11-est.

A Zalaegerszeg több mint egy félidőt emberelőnyben játszott, mégis csupán 1-1-es döntetlent ért el a Diósgyőr otthonában. A vendégek kezdtek jobban és egy kapushiba után már a mérkőzés elején vezetésre tettek szert. A diósgyőriek röviddel ezután egy vitatható 11-esből egyenlítettek, ám a játékrész vége előtt emberhátrányba kerültek. A kiállítás ellenére a hazaiak nem zavarodtak meg, és lelkes, egységes, harcos felfogású játékkal megérdemelten tartottak otthon egy pontot.

A Győr két góllal legyőzte a vendég Paksot. Az első félidőben két gyors góllal magabiztos előnyt szerzett az ETO, amely sokkal több helyzetet dolgozott ki, mint ellenfele. A fordulás után feljavult a vendégek játéka, a hazaiak többnyire a védekezéssel voltak elfoglalva. Szépíteni sikerült a Paksnak, de további gólokat nem tudott rúgni. Lombard FC Pápa-Szombathelyi Haladás 1-3 (0-2)
Gólszerzők: Gyömbér (59.), illetve Lattenstein (2.), Oross (31.), Rácz (88.)

Videoton FC-Kaposvári Rákóczi 2-0 (0-0)
Gólszerzők: Polonkai ( 65.), Alves (92., 11-esből)

Gólszerzők: Kabát (42.), Rajczi (87.), illetve Fitos (41.)

Diósgyőri VTK-ZTE FC 1-1 (1-1)
Gólszerzők: Ivancsics (24., 11-esből), illetve Rudnevs (14.)

Győri ETO FC-Paksi FC 3-1 (3-0)
Gólszerzők: Nicorec (4.), Kink (10.), Józsi (31., 11-esből), illetve Babic (65., öngól)

1. Videoton FC 10 7 1 2 26-15 22
2. Győri ETO 10 6 2 2 16- 8 20
3. Újpest FC 10 6 2 2 18-11 20
4. Lombard FC Pápa 10 6 - 4 16-10 18
5. MTK Budapest 9 5 2 2 15- 9 17
6. DVSC-TEVA 7 5 1 1 14- 8 16
7. Vasas 10 5 1 4 16-22 16
8. Haladás 10 3 2 5 17-22 11