Contador a második, Armstrong a 10. lett a Tour nyitányán - a nap sporthírei

2009. július 4. 20:42
A svájci Fabian Cancellara volt a leggyorsabb a Tour de France profi országúti kerékpáros körverseny idei első szakaszán. A Monacóban rendezett 15 és fél kilométeres időfutamot a spanyol Alberto Contador a második, míg az amerikai Lance Armstrong a tizedik helyen zárta.

Az amerikai Serena Williams nyerte a női egyest az angol nyílt teniszbajnokságon, mivel a döntőben 7:6, 6:2-re győzött nővére, a címvédő Venus ellen. A férfi egyes fináléjában holnap a svájci Roger Federer és az amerikai Andy Roddick küzd meg egymással Wimbledonban.

A sötét bábukat vezető Lékó Péter döntetlent játszott a német Arkadij Naiditsch-csal a dortmundi nemzetközi sakktorna harmadik fordulójában. A címvédő magyar nagymester holnap az orosz Dmitrij Jakovenko ellen ül asztalhoz.

Spitzmüller Csaba nyerte a Veszprém-ralit, az országos bajnokság ötödik futamát. A második helyen Turi Tamás, a harmadikon pedig Herczig Norbert végzett.