A Gyirmót a bajnok, de a Pápa jutott fel

Infostart
2009. június 13. 20:02
A Gyirmót nyerte meg a labdarúgó NB II Nyugati csoportját, de a klubnak az MLSZ nem adott licencet, így a második helyen végzett Pápa került fel az élvonalba.

Az utolsó fordulóban a Gyirmót 2-2-es döntetlent ért el a Budaörs otthonában, így az első helyen zárta az idényt, de licenc hiányában nem folytathatja az NB I-ben Kiprich József együttese.

A Pápa 6-1-re verte a Százhalombattát, ezzel a második helyen végzett, és ősztől az élvonalban szerepelhet.

A harmadik a Pécs lett, amely 4-1-re nyert a Zalaegerszeg II ellen.

Az már korábban eldőlt, hogy a Keleti csoportból a Ferencváros jut fel az NB I-be.