Varázslóval készült a Chelsea Ranieri visszatérésére

Infostart
2009. február 24. 10:20
Claudio Ranieri visszatérése miatt pikáns különösen a Chelsea-Juventus találkozó a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében. Az olasz tréner korábban közel 4 éven át irányította a londoniakat, és sokak szerint ő rakta le annak a csapatnak az alapjait, amellyel később José Mourinho sikert sikerre halmozott.

Az olasz edző 2000 őszétől 2004 nyaráig vezette a londoni csapatot, és bár egyetlen trófeát sem nyert (bajnoki második hely, FA-kupadöntő és BL-elődöntő a legjobb eredmény), a szurkolók és a játékosok is kedvelték. Petr Cech külön Ranieri kérésére került Londonba, John Terryt az olasz szakvezető tette meg csapatkapitánynak, és Frank Lampard is sokat köszönhet neki.

"Ha nincs Claudio, nem tartanék ott, ahol most. Õ hozott a csapathoz és javította a teljesítményemet" - mondta a középpályás, aki eltiltását letöltve ott lehet a pályán.

Ranieri úgy érzi, annak idején nem hagyták a Chelsea-nél, hogy befejezze a munkát, de ennek ellenére nincs benne sértettség. Az 57 éves szakvezető azt mondta, nagy fejfájást okozott neki, hogy a Chelsea menesztette Luiz Felipe Scolarit, mivel felkészült a brazil edző taktikájából, és most a Guus Hiddink által játszatott rendszerből kell felkészülnie.

Érdekes, hogy míg Guus Hiddinknek vannak jobb eredményei edzőként, az egymás elleni párharcokban Ranieri áll jobban, 6:2-re vezet a holland tréner ellen.

Először egymás ellen

A Chelsea az edzőváltás óta mindkét meccsét megnyerte, és az Aston Villa ellen megmutatták a Kékek, hogy rangadón is képesek eredményesen játszani. A Juventus a hétvégén szintén fontos sikert aratott: a Palermo otthonában győztek a zebramezesek, így továbbra is a második helyen állnak.

A két együttes korábban még nem találkozott egymással. A Chelsea idén a Romával szerepelt egy csoportban, előtte még Ranieri irányítása alatt játszott olasz csapattal a BL-ben, és akkor a Laziót oda-vissza verték. A Juventus az utóbbi években nem őriz szép emlékeket az angol csapatok elleni meccsekről, mivel 2005-ben a Liverpool, egy évvel később pedig az Arsenal ejtette ki a torinóiakat a negyeddöntőben.

A Chelsea hazai pályán, míg a Juventus idegenben veretlen még a BL idei szezonjában. A hazaiaknál Michael Essien és Joe Cole továbbra sem játszhat, és Ricardo Carvalho szereplésére sincs sok esély. Ricardo Querasma nem léphet pályára, mivel az ősszel az Inter mezében már játszott a BL-ben. A torinóiaknál Jonathan Zebina, Dario Knezevics, Cristiano Zanetti és Paolo De Ceglie harcképtelen, ők el sem utaztak a kerettel.

A Juventusnál nagy kérdés, hogy Alessandro Del Piero mellett Amauri vagy David Trezeguet fog-e kezdeni, esetleg három támadóval áll fel a vendégcsapat. Didier Deschamps - aki mindkét együttesben szerepelt - úgy vélekedett, a francia csatár döntheti el a párharcot.

A Chelsea egy varázslót is bevetett a felkészülés során: az együttesnél a napokban egy illuzionsita, David Blaine járt látogatóban, aki különböző trükkökkel szórakoztatta a játékosokat.

KAPCSOLÓDÓ HANG:
Dénes Tamás szakíró
A böngészője nem támogatja a HTML5 lejátszást