Dzsudzsák Balázs mesterhármast szerzett - videó

Infostart
2009. február 6. 06:47
A PSV Eindhoven 6-0-ra nyert az ADO Den Haag ellen a holland labdarúgó-bajnokságban, és az együttes magyar játékosa, Dzsudzsák Balázs lőtte a gólok felét!

A holland bajnokság 21. fordulójának zárómeccsén Dzsudzsák Balázsnak már a 15. percben volt egy veszélyes szabadrúgása, majd a 31. percben Jason Culina beadása után egy szép csellel becsapta védőjét, és a kapuba gurított, ezzel megszerezve a vezetést csapatának.


Az első félidő végén a svéd Toivonen növelte az előnyt, majd a fordulást követően ismét a magyar szélső percei következtek, ugyanis hat perc alatt kétszer talált be: előbb egy remek cselsorozat végén vette be a kaput, majd szabadrúgásból tekert a hálóba.

A PSV Amrabat két góljával állította be a 6-0-s végeredményt, de a különbség lehetett volna nagyobb is, ugyanis a hajrában Dzsudzsáknak volt még egy ígéretes lövése.

Az eindhoveniek idénybeli legnagyobb különbségű győzelmükkel a negyedik helyre léptek előre. A PSV kispadján továbbra is száz százalékos a Huub Stevens távozása után kinevezett edző, Dwight Lodeweges.

A kupában is menetel a Barcelona

A bajnokságban listavezető Barcelona hazai pályán 2-0-ra nyert a Real Mallorca ellen a labdarúgó Spanyol Király Kupa elődöntőjének első mérkőzésén. A katalán együttes góljait Marquez és Henry szerezte.