Ötgólos vereség Dél-Koreától

Infostart
2008. augusztus 23. 08:52
Negyedik lett a magyar női kézilabda-válogatott a pekingi olimpián, mivel a bronzmeccsen 33-28-ra kikapott Dél-Koreától.
A második félidő

Dél-Korea egy perc alatt faragott hátrányán, majd azonos létszámnál egyenlített (15-15).

Ferling saját maga ötödik gólját lőtte - fontos volt, majd Kovacsicz is betalált (17-15). A győri szélsőt 17-16 után két percre kiküldték.

Az ellenfél egyenlített (17-17), majd következett egy kétperces büntetés a másik oldalon. Hornyák Ágnes szélről talált be (18-17).

Újabb egyenlítés jött, majd már Dél-Koreánál volt az előny (19-18). Nem sokáig, Ferling ismét betalált (19-19).

Látványos találattal szerezte vissza a vezetést az ellenfél, majd Borbás harmadik gólját szerezte (20-20). Indításgól - 21-20 oda, majd Borbás ismét - 21-21.

Ismét kiküldték Hornyákot, a hetesből gól lett (21-22). Görbicz szélről egyedi mozdulattal talált kapuba (22-22).

Egy koreai gól az emberhátrányban, majd egyenlő létszámnál Ferling egyenlített - átmenetileg (23-24). Megállás nélkül potyognak a gólok, Borbás ötödször talált be (24-24).

Pálinger ismét tehetetlen volt a koreaiak büntetője után (24-25).

Nem tudtak meglépni, sőt, Görbicz egyenlített (25-25). Ma ismét remekel.

Megint egy a hátrány (25-26). Pigniczki betörése után hetes következett, Tóth belőtte (26-26).

Továbbra is felváltva esnek a gólok 27-26 oda, majd Pigniczki egyenlít (27-27).

Kettős emberhátrányba került a magyar együttes, a hetest belőtték a koreaiak, majd akciógólokat szereztek (27-30). Hajdu János időt kért. Az orosz bírók finoman szólva sem a magyaroknak fújnak...

27-31, majd 27-32 az állás - eldőlt. Tóth Tímea bőg a kispadon. Újabb koreai gól (27-33), de már nincs jelentősége.

Hetesből szépít Tóth (28-33). Magyar emberelőny 70 másodpercre. Nincs újabb gól, negyedik a magyar csapat.Az első félidő

Dél-Korea kezdte a meccset, Pálinger Katalin az első ejtést védte. Az első magyar támadásnál rögtön megrántották Görbicz Anita vállát.

Az ellenfél vezetést szerzett, de Tomori Zsuzsanna hamar egyenlített (1-1).

A magyar csapatot ezután kétszer is a kapufa mentette meg a góltól, majd Ferling Bernadett gólja sem maradt válasz nélkül (2-2.)

Görbicz estében is eredményes tudott lenni (3-2), majd Kovacsicz Mónika ziccerét a kapus hárította.

A sérülésekkel bajlódó Görbicz második gólját szerezte, majd Hornyák Ágnes is betalált (5-2). Remek kezdés!

Nem állt meg a gépezet, Kovacsicz gólja után időt kért Lim Jung Csul, a dél-koreaiak szakvezetője (6-2).

A rövid taktikai megbeszélés használt a riválisnak, elképesztően gyorsan, bő három perc alatt fordított (6-7). Hajdu Jánosnak is időt kellett kérnie.

Ferling hetest harcolt ki, Tóth Tímea pedig belőtte (7-7). Újabb gólváltás következett, Hornyák egyeníltett (8-8).

Ezután hetesből szerzett vezetést Dél-Korea (8-9). A magyar csapat emberelőnybe került, de Kovacsicz nem élt három (!) lehetőségével, majd a rivális gólt dobott (8-10).

Elszórakozott magyar ziccerek bosszantották a szakvezetést, ráadásul a koreaiak egy szerencsés góllal növelték előnyüket (8-11).

Ferling végre megtörte a magyar gólcsendet (9-11). A 20. percben Hornyákot kiküldték két percre. Hátrányban Borbás Rita szerzett gólt, majd nem sokkal később egyenlített (11-11).

A koreai támadások ebben a szakaszban hatástalannak bizonyultak, a remekül játszó Ferling pedig visszaszerezte a vezetést (12-11).

Görbicz Anita kétgólosra hízlalta az előnyt, de szinte rögtön kiállították Bódi Bernadettet, a megítélt hetest pedig Pálinger nem tudta hárítani (13-12).

Hátrányban Ferling és Hornyák is gólt szerzett (15-12).

Ezután Tomorit küldték ki, a hetest belőtték (15-13). Szünet.