Ötödik a férfi kajak négyes

2008. augusztus 22. 11:28
Ötödik lett 1000 méteren a Sík Márton, Beé István, Vereckei Ákos, Bozsik Gábor összeállítású férfi kajak négyes. A győzelmet a fehérorosz egység szerezte meg a szlovákok és a németek előtt.

Gyenge rajtot produkált a magyar egység a férfi kajak négyesek 1000 méteres versenyében. A szlovákok indultak a legjobban, az esélyesnek tartott hajó sokáig az élen haladt, mögöttük a fehéroroszok lapátoltak.

A táv negyedénél a magyarok még az utolsó helyen álltak, de lassan megkezdték a felzárkózást, az élmezőnyben zajló versenybe azonban nem tudtak beleszólni.

Ötszáz méternél még mindig a szlovákok vezettek, ám a fehéroroszok megindították a hajrát és 750-nél már ők voltak az élen - a magyar egység ekkor már a negyedik-ötödik helyen volt.

A befutó végül fehérorosz sikert hozott, a csaknem végig vezető szlovákok csak másodikok lettek. Az ötödik helyen végző magyarok előtt a németek és az olaszok értek célba.