Bácsi továbbjutott, Lőrincz a vigaszágon

2008. augusztus 13. 05:11
Bácsi Péter bejutott a legjobb nyolc közé a 74 kilogrammos kötöttfogású birkózók versenyében a pekingi olimpián, míg a 66 kilósok között Lőrincz Tamás kikapott, de a vigaszágon még bronzérmet szerezhet.

Szerdán bemutatkoztak a magyar birkózók is az ötkarikás játékokon, és Bácsi Péter remek versenyzéssel bejutott a nyolc közé. A 74 kilogrammosok között között induló magyar magabiztosan győzte le az amerikai TC Dantzlert, majd az örmény Arsen Julfalakjan ellen is nyert nagy csatában. Az elődöntőért a kétszeres világbajnok, egyszeres Európa-bajnok orosz Varteres Szamurgasev lesz az ellenfele a magyar Eb-aranyérmesnek.

Esélyesként indult a 66 kilósok között Lőrincz Tamás, és az első körben az örmény Amran Adikjant verte meg, ám a nyolcaddöntőben a francia Steeve Guenot megállította, noha ekkor is jól versenyzett a magyar. Ha a francia a döntőbe jut, akkor a vigaszágon még bronzérmet szerezhet Lőrincz Tamás.