Cseh, Mutina és Verrasztó országos rekorddal elődöntős

InfoRádió / MTI
2008. augusztus 11. 13:50
Cseh László a második legjobb idővel bejutott 200 méteres pillangóúszásban a keddi elődöntőbe a pekingi olimpián, Kerékjártó Tamás viszont búcsúzott. Verrasztó Evelyn 200 méteres vegyesúszásban ugyancsak döntős, míg Hosszú Katinka kiesett.

Cseh László 1:54.48 perces országos csúccsal nyerte futamát, amivel összesítésben a második lett, a Pekingben már két aranyérmet begyűjtő amerikai Michael Phelps (1:53.70) mögött.

Kerékjártó 1:57.29-tel idei legjobbját úszta, amivel futamában a hetedik volt, ám ez kevésnek bizonyult a 16 közé kerüléshez.

Mutina Ágnes 200 méter gyorson 1:57.25 perces országos csúccsal futamában a harmadik lett, így bejutott a keddi elődöntőbe. A magyar sportoló időeredménye összesítésben az ötödik volt.

Az előfutamban az olasz Federica Pellegrini 1:55.45-tel világcsúcsot ért el.

Verrasztó Evelyn a 200 m vegyesúszásban 2:12.52 perces országos csúccsal, összesítésben a 11. helyen jutott a keddi 16-os elődöntőbe. A korábbi, 2:12.93-as nemzeti rekordot is Verrasztó tartotta március 21-e óta, amelyet az eindhoveni Európa-bajnokságon úszott.

Hosszú Katinka 2:13.05-ös idei legjobbjával futamában ötödik volt, és ez kevés volt a 16 közé kerüléshez.