Hatalmas fölénnyel nyert Cseh László

InfoRádió / MTI
2008. március 20. 19:32
Megvédte címét 200 méteres vegyesúszásban Cseh László az eindhoveni Európa-bajnokságon.

A Kőbánya SC versenyzője már az elején faképnél hagyta a teljes mezőnyt, rögtön pillangón tetemes előnyt szerezve, aztán háton, mellen és gyorson is csak az óra volt az ellenfele.

Az 1:58.02 perc így is csak bő egy másodperccel gyengébb, mint az általa tartott Európa-csúcs (1:56.92).

Hosszú Katinka ezüstje, Szepesi Nikolett bronza, és Kis Gergő friss aranya után Cseh Lászlóé a negyedik eindhoveni magyar úszóérem.

200 mellen Gyurta Dániel, a nőknél 200 vegyesen Verrasztó Evelyn és Hosszú Katinka, 100 háton pedig Szepesi Nikolett biztosította helyét a döntőben.

Férfi 200 pillangón Gercsák Balázs az elődöntőben búcsúzott.

Szintén a vizes Eb-n Barta Nóra ezüstérmet szerzett a női műugrók 1 méteres versenyében. A számot a svéd Anna Lindberg nyerte nagy fölénnyel.