395.39
366.42
65496.49

Elődöntős a Veszprém

A Veszprém bejutott az elődöntőbe a férfi kézilabda KEK-ben, mivel az idegenben elért 31-29-es győzelem után hazai pályán 31-27-re nyert a dán Kolding ellen.

Az már a találkozó elején látszott, hogy a magyar kupagyőztes idegenbeli kétgólos sikerét követően sem mehet biztosra a dánok ellen. Az első negyedórában fej fej mellet haladtak a csapatok, majd Ilyés kétperces büntetése alatt két góllal elléptek a vendégek (7-9).

Az első veszprémi előnynél döntetlenre módosult az állás (10-10), sőt, Iváncsik Gergő góljával a vezetést is megszerezte a hazai gárda. A játék képe nem változott a hajrában sem, így 16-15-tel térhettek pihenőre a csapatok.

A fordulást követően nagy Peric-bravúrokkal folytatódott az összecsapás, ennek köszönhetően pedig alig nyolc perc alatt öt gólra duzzadt a különbség (22-17). Tíz perccel a vége előtt úgy tűnt, az északi rivális teljesen elkészült erejével, így a veszprémiek örömjátékát hozta a hajrá, és végül magabiztosan nyerték a mérkőzést.

Az elődöntők párosítását kedden Bécsben sorsolják ki.

2024.03.28. csütörtök, 18:00