394.34
370.1
65045.06

Remekül kezdtek Nagy Lászlóék az Eb-n

Kellemes meglepetéssel kezdte meg a magyar férfi kézilabda-válogatott a norvégiai Európa-bajnokságot. Skaliczky László szövetségi kapitány együttese a csoportkör első fordulójában remek játékkal, 35-28-ra győzött az esélyesebbnek tartott Spanyolország ellen. A meccs legjobbjának Puljezevics Nenadot választották. Nagy László és Ilyés Ferenc egyaránt hét gólig jutott.

Visszafogottan kezdett a magyar válogatott, a spanyolok 2-0-ra, 3-1-re és 6-4-re is vezettek, de ahogy Puljezevics és Ilyés mellé felnőtt Iváncsik Tamás és Császár, a Skaliczky-csapat fordítani tudott.

Az első félidő hajrájára a magyarok 14-9-re elhúztak, de a szünet előtti és utáni rövidzárlatot kihasználta az ellenfél (14-14).

Néhány kiegyensúlyozott perc után ismét Ilyésék pillanatai következtek, de a 2005-ben világbajnok spanyolok 20-17-ről a 40. percre 20-20-ra módosították az állást.

A második félidő közepén az első játékrészben még visszafogottabb Nagy László megtáltosodott, egymás után lőtte a gólokat, de a spanyolok 30-23 után sem adták fel a küzdelmet, feljöttek négy gólra.

A hajrában Puljezevics mellett a kapufa is a magyar csapatot segítette, amely végül simán nyert. A magyarok szombaton este a címvédő németekkel küzdenek meg szintén Bergenben.

Orbán Viktor: eljött az idő, hogy Budapest után Brüsszelben is megmentsük a szabadságot

"Amíg nemzeti kormány lesz, Magyarország nem lép be az ukrajnai háborúba senkinek az oldalán" - jelentette ki a Fidesz EP-kampánynyitó rendezvényén pénteken Orbán Viktor pártelnök. "No migration, no gender, no war" - adta ki a hármas jelszót.