Megint ezüst! Most újra a szerbek...

InfoRádió / MTI
2007. augusztus 12. 16:03
Ezüstérmes lett a magyar férfi vízilabda-válogatott a Világligában, mivel a döntőben 9-6-ra kikapott a szerb csapattól.

Sorrendben harmadszor lettek Vl-elsők a szerbek, akik a magyarok ellen gyakorlatilag a második negyedben nyerték meg a mérkőzést, amikor is 3-3 után elhúztak 6-3-ra.

Mivel Kemény Dénes csapata ekkor minden helyzetét és emberelőnyét kihasználatlanul hagyta, nem volt reális esélye a fordításra. Pontosabban 4-8-ról 6-8-ra még visszakapaszkodtak Benedek Tiborék, s a 7-8-ra is kínálkozott lehetőség, ehelyett azonban a szerbek lőtték be kilencedik góljukat, s verték meg újabb világverseny döntőjében a magyar válogatottat.

A 3. helyért: Ausztrália-Németország 7-6 (1-1, 3-1, 3-1, 0-3. Az 5. helyért: Egyesült Államok-Románia 9-6 (6-1, 1-1, 1-1, 1-3). A 7. helyért: Kanada-Kína 12-11 (3-0, 2-1, 1-3, 1-3) - ötméteresekkel.