Kupát nyert a Szolnok

InfoRádió / MTI
2007. április 14. 17:49
A Szolnok nyerte a férfi kosárlabda Magyar Kupát, miután a hazai rendezésű döntőben 80-67-re győzött a Körmend ellen.

Zsúfolásig telt lelátók mellett fantasztikus hangulat fogadta a
csapatokat. Az első negyedben a házigazda Szolnok jelentős
előnyre tett szert, elsősorban Kelleynek köszönhetően, aki háromszor is eredményes volt a három pontos vonalon túlról. Rajta kívül Jurkunas is betalált távolról (25-13).

A második játékrész közepén Molnár triplájával már 15 ponttal
vezetett a hazai csapat. A Körmend hiába igyekezett felzárkózni, a differencia 14 pont volt a szünetben (43-29).

A térfélcsere után Vavra Péter vezérletével újabb kísérletet
tett a hátrány lefaragására a vasi gárda, ám a 28. percben Kelley hármasával ismét 15 ponttal vezetett Pór Péter vezetőedző együttese.

A negyed hajrájában nyolc pontra feljött a Körmend (56-48), ám a harmadik etap végét jelző dudaszó pillanatában a Szolnok amerikai irányítója ötödik tripláját is beszórta, ezzel a zárófelvonás előtt újra jelentős előnyhöz juttatta együttesét (59-48).

A végjátékban biztosan őrizte vezetését a Tisza-parti gárda,
amely fennállása során másodszor - 2002-es sikerét megismételve - nyerte meg a Magyar Kupát.