A magyar férfi kosárlabda-válogatott ismét elveszített egy Európa-bajnoki selejtező-mérkőzést. Gulyás Róbertéket a negyedik fordulóban Debrecenben az oroszok győzték le 76-70-re.
A magyar csapat esélye a kijutásra ezzel gyakorlatilag nullára csökkent. Korábban Meszlényi Róbert együttese csak egyszer győzött.