Agassi könnyek között búcsúzott

2006. szeptember 3. 20:38
Befejezte aktív pályafutását Andre Agassi. A 36 éves amerikai sztár az amerikai nyílt teniszbajnokság harmadik fordulójában négy szettben, 7:5, 6:7, 6:4, 7:5-re veszített a német Benjamin Beckerrel szemben.

A meccs kiegyenlített játékot hozott, a veterán közönségkedvenc hajtott, küzdött, de végül nem bírt a selejtezőből feljutott riválisával.

Agassi könnyek között vett búcsút a tomboló közönségtől a 3 óra 3 percig tartó összecsapás után. A hazai közönség kedvence szinte végig hátfájdalmakkal küzdött a US Open során.

Andre Agassi két évtizedes pályafutása során 60 tornát nyert meg, ebben nyolc Grand Slam-győzelem is szerepel, a négy nagy versenyből mindegyiket megnyerte legalább egyszer. A legsikeresebb Melbourne-ben volt, ahol 1995-ben, 2000-ben, 2001-ben és 2003-ban sem talált legyőzőre.

Összesen 870 meccset nyert meg 276 vereség mellett karrierje során.