Bridgestone-fölény Monzában

2006. szeptember 1. 12:00
A Bridgestone fölényét hozta a monzai tesztsorozat: mind a három napon az általuk támogatott csapat végzett az élen. A világbajnokság következő versenyének otthont adó olasz pályán Fernando Alonso és Michael Schumacher sem brillírozott.

Az első tesztnapot a friss futamgyőztes ferraris Felipe Massa zárta az élen, megelőzve a Williams pilótáját, Mark Webbert, és a Ferrari tesztpilótáját, Luca Badoert. A három bridgestone-os autó mögött Giancarlo Fisichella zárt a negyedik helyen. Ezen a napon összesen 14-en köröztek Monzában.

Fisichella autója a teszt során meghibásodott, a Renault nem is tudta befejezni az aznapra betervezett programot. A nap legfurcsább kiállása a Super Agurit kormányró Yamamoto nevéhez fűződik, ugyanis a szerelők által nem megfelelően rögzített egyik csavar a felni és a gumi közé szorulva okozott defektet.

2. nap - meglepetésemberek

A második tesztnap némi meglepetésre a williamses Nico Rosberg elsőségét és a BMW-s Robert Kubica második helyét hozta. A 20 versenyzőből Fisichella a harmadik, Massa a negyedik, Alonso az ötödik, Michael Schumacher a hatodik helyen zárt. Mark Webber (107 kör megtétele után) csupán a 17-dik helyen végzett.

Az edzést többször is megszakították. Pedro de la Rosa alatt elektronikai hiba miatt állt le kétszer is rossz helyen a McLaren-Mercedes, míg Michael Schumacher kicsúszása után is meg kellett állítani az edzést.

3. nap - Button bukása

A harmadik napon ismét a ferraris Massa állt az élre, megelőzve Fernando Alonsót, és a nap meglepetés emberét, Christian Klient. A 19 versenyzőből Michael Schuamchet a negyedik helyen zárt.

Jenson Button a rendkívül gyors Parabolica kanyarban balesetet szenvedett, fejfájása miatt be kellett fejeznie a teszteket. Rubens Barrichello, a másik Hondával már a 2007-es motort tesztelte, az azonban meghibásodott, így vissza kellett térniük az idén használt erőforráshoz.