eur:
394.63
usd:
369.79
bux:
65726.96
2024. április 18. csütörtök Andrea, Ilma

Egyre közelebb van a csődhöz a Fradi?

A Magyar Sportújságírók Szövetsége (MSÚSZ) nyílt levélben fordult Lamperth Mónika önkormányzati és területfejlesztési miniszterhez a Ferencváros megmentése érdekében.

"Arra kérjük Önt, mint a magyar sportot felügyelő minisztert, hogy ezekben a mostani, drámai "utolsó órákban" dobjon mentőövet a - bátran mondhatjuk: - milliók számára oly kedves klubnak" - olvasható a Szekeres István elnök által aláírt levélben.

Az üzenet javaslatot is tartalmaz, amely szerint a 107 éves patinás egyesület kapjon állami segítséget: a milliárdos adósság visszafizetésére - hitel formájában - haladékot, az egyesület szakosztályai pedig egyszeri gyorssegélyt a talpra álláshoz.

Az állami pénzekkel való helyes gazdálkodás biztosítására kormánybiztos kinevezését is kéri az MSÚSZ, valamint az Üllői úti létesítmény körültekintő privatizációjának elősegítését.

A Ferencvárosnak augusztus 31-ig kellene törlesztenie adósságát az alkalmazottaival, a játékosokkal és az edzőkkel szemben is, de sajtóinformációk szerint erre jelenleg nincs fedezet.

Ha a lejárt határidő után feljelentik a klubot, csődhelyzetbe kerülhet az FTC, azaz kétségessé válna az NB II-es bajnokság befejezése is. Ebben az esetben viszont az MLSZ szabályai szerint az NB III-ba száműzhetik a futballcsapatot.

Címlapról ajánljuk

Magosz: újabb aszály fenyeget, azonnali megoldás kell

Tartósan vízhiányos időszak kihirdetését kezdeményezte a Belügyminisztériumnál a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara és a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetsége. Aszály ugyan még nincs, de az Alföldön március közepe óta kritikus a csapadékhiány – mondta az InfoRádióban Cseh Tibor András Magosz-főtitkár.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.18. csütörtök, 18:00
Dobrev Klára
árnyék-miniszterelnök, a DK-MSZP-Párbeszéd EP listavezetője
Vajon tényleg elhozhatja az iráni rezsim bukását egy Izraellel vívott háború?

Vajon tényleg elhozhatja az iráni rezsim bukását egy Izraellel vívott háború?

A hétvégén Irán nagyszabású rakéta- és dróntámadást indított Izrael ellen, és bár Teherán mindent megtett, hogy az akció inkább erődemonstráció, mintsem valódi fenyegetés legyen, felsejlett egy Irán és Izrael közötti háború rémképe. A 2022-ben kitört heves tiltakozások után az iráni társadalom mély politikai apátiába süllyedt, amit jelez a márciusi parlamenti választásokon való rekordalacsony részvétel. Eközben a keményvonalasok egyre fontosabb pozíciókat szereznek a politikában, minden arra mutat tehát, hogy a rezsim a konszolidáció helyett a lakossággal és a külfölddel való konfrontációt választja. A mélyben azonban forrnak az indulatok az iráni vezetéssel szemben, amely jogosan tart attól, hogy egy Izraellel való háború újra fellobbanthatja az elégedetlenség szikráit.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×