Magyar rekord az ünnepen: 12 aranyig meg sem álltak Kovács Katalinék

2006. augusztus 20. 15:11
12 arany-, két ezüst- és négy bronzérmet szereztek a magyar versenyzők a szegedi kajak-kenu világbajnokságon. Kovács Katalin és Janics Natasa sporttörténelmet írt - mindketten hat-hat aranyérmet nyertek. Egy vébén ennyi győzelmet korábban még senki nem gyűjtött be.

Délután először 200 méteren Paksy Tímea lett aranyérmes. Az MTK versenyzője szenzációsan hajtott, és a táv rövidségéhez képest szokatlanul nagy előnnyel győzött.

A nőknél a kettes is a várt magyar sikert hozta: Kovács Katalin és Janics Natasa a gyengébb rajt ellenére magabiztosan győzött. A két világsztár a négyes tagjaként is első lett a legrövidebb távon.

A magyar kajak kvartett ezüstérmet, a magyar kenus négyes bronzérmet nyert.

Kajak egyesben Boros Gergely és a Kovács Gergely, Végh Attila kenu kettes egyaránt a negyedik helyen ért célba, míg kenu egyesben Bozsik Attila a nyolcadik helyen végzett.