Liechtensteini csapat alázta az Újpestet

2006. július 13. 20:50
Az Újpest 4-0-ra kikapott a liechtensteini Vaduztól a labdarúgó UEFA Kupa-selejtező első fordulójának első meccsén a Szusza Ferenc Stadionban. A hazai együttes középpályása, Tóth Norbert büntetőt hibázott.

A meccs előtt a magyar szurkolók többsége többgólos sikert és magabiztos továbbjutást várt, ehhet képest a Vaduz már a 13. percben vezetést szerzett: Vanczák Vilmos és Balajcza Szabolcs kapus nem értette meg egymást, ezt pedig Faye használta ki.

Fél óra játék után Sara duplázta meg a vendégek előnyét, de itt még nem értek véget az Újpest megpróbáltatásai! A második félidőben Faye és Sara is újra eredményes volt. A 90. percben, a negyedik gól előtt az újpesti csapatkapitány, Tóth Norbert büntetőt hibázott.

A liechtensteini gárda még soha nem nyert idegenben a nemzetközi porondon. A volt szövetségi kapitány Bicskei Bertalan, az Újpest azóta lemondott vezetőedzője a Liechtenstein elleni válogatott meccset (0-0) tartotta pályafutása legkínosabb meccsének. Minden bizonnyal eddig...