Francia sikerrel zárult a női egyes Wimbledonban

InfoRádió / MTI
2006. július 8. 17:15
A világelső francia Amélie Mauresmo nyerte a női egyest az angol nyílt teniszbajnokságon, mivel a döntőben - 2 óra 2 perces küzdelemben - 2:6, 6:3, 6:4-re legyőzte a harmadik helyen kiemelt belga Justine Henin-Hardenne-t.

Mauresmo háromszor volt elődöntős (2002, 2004, 2005) Wimbledonban. Első Grand Slam-tornáját az idei Australian Openen - éppen Henin-Hardenne ellen - nyerte, az angol nyílt bajnokságon aratott diadala volt a második.

Az idei Roland Garroson győztes Henin-Hardenne azonnal brékelte kissé bizonytalankodó ellenfelét, majd simán nyerte saját adogatását és 2:0-ás, majd 4:2-es előnyhöz jutott.

A francia teniszező ebben a szakaszban pontatlan volt, nem találta a távot, újra elvesztette a szervajátékát, így a belga már az első szettért adogathatott (5:2). Henin-Hardenne bátran rohamozta a hálót, az alapvonalról is nagyon keményen ütött, és végül 30 perc alatt simán nyerte az első játszmát.

A második felvonás nagyon hasonló volt az elsőhöz, csak éppen ellenkező előjellel: világelső nagyon keményen kezdte a szettet, semmire hozta a szerváját, majd azonnal brékelte a belgát, aki csak 3:0 után tudott gémet nyerni. Akkor is nagyon nehezen.

A folytatásban azonban Mauresmo ismét megtorpant, Henin-Hardenne pedig egymás után hozta a játékokat, és felzárkózott (4:3). Egyenlíteni azonban már nem tudott, így újabb 50 perc elteltével kezdődhetett a harmadik játszma.

A befejező szettben Mauresmo 1:1 után brékelte ellenfelét, majd 3:1-nél tovább növelhette volna előnyét, ám elpuskázta a lehetőséget, így Henin-Hardenne ott lihegett a nyomában.

A játék ezen szakaszában mindketten látványosan, rendkívül magas színvonalon teniszeztek. A francia 5:4-nél adogathatott a meccsért, első wimbledoni diadaláért. Ásszal nyitott, majd egy hiba, újabb ász, újabb hiba, egy hibátlan röpte és a meccslabda következett, amelyet, ha nehezen is, de megnyert.

A győztes 625 ezer fontot - mintegy 250 millió forint - kapott sikeréért, míg a vesztes 312 500 fonttal vigasztalódott.