Görbiczék szenzációs hajrával nyertek Norvégiában

InfoRádió / MTI
2006. április 4. 20:54
A magyar női kézilabda-válogatott barátságos mérkőzésen 25-24-re győzött az Európa-bajnok norvég csapat ellen Kristiansandban.

Fej-fej mellett haladt a két csapat 4-4-ig, ezután ritmust váltottak a norvégok és elhúztak 10-6-ra. A magyar időkérés után sikerült felzárkózni 11-9-re, de a szünet előtti hajrában ismét a hazaiak sziporkáztak (16-11).

A második félidőre több poszton is cserélt Németh András szövetségi kapitánya: a kapuban Sugár Tímea váltotta Herr Orsolyát, míg a védekezésben az újonc Tomori Zsuzsanna kapott főszerepet.

Változatlanul jól játszott a norvég csapat és negyed órával a vége előtt már 20-12-re vezetett. Nem csoda, hogy sokan azt hihették, eldőlt a mérkőzés.

Tévedtek. A magyarok védekezése egy csapásra feljavult, Sugár parádézott és megszerzett labdák után gyors gólokat - sorozatban nyolcat - lőtt a vébé-bronzérmes magyar csapat. Az egyenlítés után tovább rohantak a vendégek, így végül megnyerték az elveszettnek tűnt összecsapást.

A két válogatott pénteken Ózdon, szombaton pedig Miskolcon újra találkozik egymással.