Cseh László négy nap alatt kilenc aranyérmet nyert

2006. március 26. 18:29
Kilenc aranyéremmel zárta Cseh László az idei országos úszóbajnokságot.

A Kőbánya SC olimpiai bronzérmese tavaly összesen 10 számban nem talált legyőzőre, de a mostani ob fő célja az éremhalmozáshelyett az állóképesség-növelés volt.

A nőknél klubtársa, Kovács Ágnes volt a legeredményesebb a Komjádi uszodában rendezett négynapos viadalon: az olimpiai bajnok klasszis három egyéni sikere mellett nyert háromszor váltóban. Kovács Ágnes szombaton megszerezte 50. magyar bajnoki címét.

A záró napon a férfiak 200 méteres mellúszó-versenyében Gyurta Dániel több mint két és fél másodperces előnnyel győzött Molnár Ákos előtt. Ideje az előfutamban elérthez hasonlóan most is 2 perc 13 másodperc alatt volt, ez pedig azt jelzi, hogy a fiatal sportoló minden bizonnyal túljutott a tavalyi nehézségeken.