Az észt klasszis duplázott

InfoRádió / MTI
2006. február 16. 11:58
Az észt Smigun nyerte a torinói téli olimpián a női sífutók 10 km-es klasszikus stílusú számát is. Gyenesei Leila a 72 fős mezőny 69. helyén végzett.

Gyenesei Leila a 72 fős mezőny 69. helyén végzetta torinói téli olimpián a női sífutók 10 km-es klasszikus stílusú számában. Az idény nagy részében a világ élmezőnyéhez tartozó észtekkel készülő, még junior korú magyar versenyzőt ötödikként szólították. Jól kezdett, ám fokozatosan elfáradt, és végül 36 perc 43 másodperc alatt ért célba.

Gyenesei a verseny előtt még úgy képzelte, hogy a győztestől legfeljebb hat perccel kap ki, ám ez nem sikerült, mert az észt Kristina Smigun szenzációs időt ment (27:51.4 perc), és szerezte meg második torinói aranyérmét.