Kettős veszprémi siker

Infostart
2005. december 10. 16:40
Bekerült a Veszprém a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe. A magyar bajnok a nyolcaddöntő visszavágóján 31-28-ra győzött az Aarhus otthonában, és kettős győzelemmel búcsúztatta a dán együttest.

Hiába próbált meg a 30-21-es vereség után nagy iramban kezdeni a dán alakulat, a Veszprém erre remekül felkészült, és érett játékkal a 20. percig szinte végig egy-két góllal vezetett. Később egyenlített az Aarhus (11-11), a szünet előtti hajrában azonban tovább növelte összesített előnyét a magyar bajnok.

A második félidőben állandósult a különbség, egy percig nem forgott veszélyben a Veszprém továbbjutása.

A februári negyeddöntős párharcok sorsolását kedden 11 órakor tartják Bécsben.

A másik magyar csapat, a Szeged szinte reménytelen helyzetben lép pályára vasárnap délután negyed hatkor a spanyol Ciudad Real otthonában, hiszen az előző kiírásban döntős, Szuperkupa-győztes rivális Szegeden 32-31-re nyert.